Krab?

Alle algemene onderwerpen over fossielen die niet in de andere onderdelen thuishoren.
Gesloten
Gebruikersavatar
AC77
Berichten: 3
Lid geworden op: 02 aug 2011, 20:46
Krab?

Bericht door AC77 » 02 aug 2011, 21:11

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Beste forumleden,

In het verleden heb ik al vaker steentjes van de Kaloot voor iets aangezien wat het niet bleek te zijn, vandaar even een check.

Het voorwerp op de foto heb ik enkele weken geleden gevonden op de Kaloot, het meet 2 bij 1,5 cm. Ik vermoed dat het een krabbenschildje is. Is het nog op naam te brengen qua soort?

Alvast dank!



Ps, was voorheen *AC* maar vanwege inlogproblemen account moeten vernieuwen.



 
Gebruikersavatar
jordyvanderbeek
Berichten: 912
Lid geworden op: 20 okt 2010, 16:05
Contacteer:
Antw: Krab?

Bericht door jordyvanderbeek » 02 aug 2011, 22:56

Lijkt er wel op. Als ik jouw foto's vergelijk met die uit mijn literatuur dan kan ik je zeggen. Coeloma balticum (Schlüter, 1879) (maar dat denk ik). Ik kan je verwijzen naar iemand die alles weet over nederlandse fossielen krabben: Barry van Bakel, als je mij een mailtje stuurt geef ik jouw zijn recente contact gegevens.

MvG, Jordy

Gebruikte Literatuur
- Geode (1998), Gids voor strandfossielen van Cadzand en Nieuwvliet-bad


Please take a look at my website: http://jordyvanderbeek.wordpress.com/ and follow me on twitter: https://twitter.com/Scaphopod_Jordy

Gebruikersavatar
AC77
Berichten: 3
Lid geworden op: 02 aug 2011, 20:46
Antw: Krab?

Bericht door AC77 » 03 aug 2011, 23:13

Ha Jordy,

Dank voor je reactie met verwijzing. Ik zal je een mail sturen.

Groeten, AC




Gesloten