Informatie pagina\'s: update

Updates, mededelingen en suggesties voor deze website.
Gesloten
Gebruikersavatar
webmaster
Senior Lid
Berichten: 2439
Lid geworden op: 09 sep 2003, 21:20
Contacteer:
Informatie pagina\'s: update

Bericht door webmaster » 06 feb 2006, 19:29

Met dank aan Tomas Hekkers is de pagina over het kopen van fossielen vernieuwd. Er staat nu veel uigebreider beschreven hoe je onder andere vervalste trilobieten uit Marokko kunt herkennen.

http://www.fossiel.net/informatie/fossielenkopen.php

Ook is de pagina voor het determineren van vondsten is aangepast. Er is onder andere een stuk over microscopen toegevoegd.

http://www.fossiel.net/informatie/determinatie.php

De komende tijd zullen nog meer (informatie)pagina\'s op de site worden uitgebreid. Onder andere de de pagina over prepareren. Ook ben ik van plan een pagina te maken waar relevante literatuur kan worden geplaatst. Wat denken jullie hiervan? Heeft iemand misschien al lijstjes met relevante boeken en tijdschriften? Alle hulp hiervoor (en andere pagina\'s natuurlijk) is zeer welkom.


Kennis telt!
Webmaster www . fossiel . net

 
Gebruikersavatar
webmaster
Senior Lid
Berichten: 2439
Lid geworden op: 09 sep 2003, 21:20
Contacteer:
Antw: Informatie pagina\'s: update

Bericht door webmaster » 07 feb 2006, 19:16

De pagina met informatie over het verzamelen van fossielen is sterk uitgebreid:

http://www.fossiel.net/informatie/verzameling.php

Ook de pagina over het conserveren en prepareren van fossielen is uitgebreid:

http://www.fossiel.net/informatie/prepareren.php

En dat geldt ten slotte ook voor de pagina over het opbergen en registreren van je verzameling:

http://www.fossiel.net/informatie/prepareren.php


Kennis telt!
Webmaster www . fossiel . net

Gebruikersavatar
Casper
Berichten: 2392
Lid geworden op: 06 sep 2004, 21:34
Contacteer:
Antw: Informatie pagina\'s: update

Bericht door Casper » 07 feb 2006, 21:45



Post mortem we sort 'em!

Gebruikersavatar
Ceraurus
Berichten: 1199
Lid geworden op: 04 nov 2005, 19:22
Antw: Informatie pagina\'s: update

Bericht door Ceraurus » 07 feb 2006, 23:50

Goed punt Casper, samengevat; bij aankoop even de microsoop aan de onderkant bekijken of er onder ook twee lenzen zitten (twee \'objectieven\' dus), dat maakt het een \'stereo\'.

Wat verder misschien ook handig is om te
weten of de microscoop niet scheel is; zeker er doorheen kijken (met name bij een tweedehands). Daarbij is het OOK handig daarbij te checken of er geen prisma los zitten want dan moet er gejusteerd worden, ((als er geschroefde en geen gekitte prisma\'s inzitten.)) Dat kun je doen door de microscoop uit het statief te halen en er voorzichtig(!) mee te schudden. Bij gerammel is het erg fout. Controleer ook de oculairen zo! Optiek hoort vast in de vattingen te zitten.

Denk tenslotte ook aan de werkruimte die je onder de microscoop hebt (genoeg om bijv. eronder te prepareren?) en probeer \'WF\'-oculairen te krijgen. Deze WideFields geven je een groter beeldveld en dat voorkomt een hoop \'gepiel\' in een kleine kijkbundel.

Ik kan nu nog een heel verhaal ophangen over optiek en glassoorten, maar dat bespaar ik je Herman ;)

Kind regards,
<:{{{{{>



Trilobiti Ceská Republika

Gebruikersavatar
webmaster
Senior Lid
Berichten: 2439
Lid geworden op: 09 sep 2003, 21:20
Contacteer:
Antw: Informatie pagina\'s: update

Bericht door webmaster » 08 feb 2006, 22:00

Bedankt voor de opmerkingen. Ik heb een en ander verbeterd en aangevuld.


Kennis telt!
Webmaster www . fossiel . net


Gesloten