Prepareren door zandstralen

Alle algemene onderwerpen over fossielen die niet in de andere onderdelen thuishoren.
Gesloten
Gebruikersavatar
Mako
Berichten: 234
Lid geworden op: 14 feb 2006, 17:54
Prepareren door zandstralen

Bericht door Mako » 21 feb 2006, 20:19

Ik zie regelmatig dat engelse en duitse verzamelaars prepareren door de fossielen te stralen, doorgaans met aluminiumoxide. Ik kan bij de bodemschat echter geen apparatuur vinden, wel bij UKGE (United Kingdom Geological Equipment. Ik vroeg me af of er mensen zijn met ervaring mbt deze methode. Ik zit er namelijk aan te denken zelf een dergelijke installatie aan te schaffen. Het is tamelijk prijzig en bewerkelijk, dus wil ik vantevoren goed geinformeerd zijn.

Voor resultaten met stralen kijk eens op deze site: http://www.buschschlueter.de/
Prachtige collectie met fraai uitgeprepareerde fossielen.

Bij voorbaat dank,

Sven


fidi exquisiri inveni

ik spleet, ik zocht, ik vond

 
Gebruikersavatar
Ceraurus
Berichten: 1199
Lid geworden op: 04 nov 2005, 19:22
Antw: Prepareren door zandstralen

Bericht door Ceraurus » 22 feb 2006, 11:34

Dag Sven,

zoek eens even met Google naar
Krantz-online (duits) Deze firma heeft meerdere gereedschappen waaronder luchtbeitels, spuitkasten en spuitmateriaal.
Gebruik je al een luchtbeitel?
Houdt in elk geval rekening met een waterscheider in je luchtweg, een goede kast (de Buitelaar en locloods.nl) en een stofafzuiging. Bepaald fijn spuitgrit is mega-ongezond en kan soms ronddwarrelend de levensduur van elektronica beperken.
Tenslotte is een stereomicroscoop handig in het fijne werk.

Succes,
<:{{{{{>

[Bewerkt door Ceraurus op 22-02-2006 om 11:35 NL]


Trilobiti Ceská Republika

Gebruikersavatar
Mako
Berichten: 234
Lid geworden op: 14 feb 2006, 17:54
Antw: Prepareren door zandstralen

Bericht door Mako » 24 feb 2006, 22:24

Aha, dank je voor de links!

Het wordt een stevige investering merk ik, maar eens even goed over nadenken. Het voordeel is dat het altijd nog kan worden toegepast.


fidi exquisiri inveni

ik spleet, ik zocht, ik vond


Gesloten