kiezen van rund paard ?

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Plaats reactie
Micha
Berichten: 84
Lid geworden op: 31 mei 2016, 19:45
kiezen van rund paard ?

Bericht door Micha » 16 sep 2016, 19:15

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Beste mensen , hier komen nu een paar kiezen langs ,ik weet niet zeker of alle fossiel zijn , al langer geleden gevonden deels op het strand deels in de schelpenpaden van Vlieland .
De schelpen voor de fietspaden worden in de nabijheid van het eiland gewonnen , dus komen eigenlijk net zo goed van hier .
Dank voor de moeite .

Groet Micha



 
Schouwenburg
Berichten: 3102
Lid geworden op: 14 feb 2012, 19:35
Been thanked: 45 times
Antw: kiezen van rund paard ?

Bericht door Schouwenburg » 17 sep 2016, 06:51

Nummer 1 is een paardenkies uit de bovenkaak. Nummer 2 en 3 zijn hoogkronig, dat duidt op gras eters. Bovendien zie je bij 2 (eerste foto) een zuiltje in het midden. Bij runderen is dat lang en bij herten kort. Nummer 2 ( 1e of 2e ware kies) en 3 (derde ware kies, verstandskies bij mens) zijn dus kiezen van runderachtigen (koe, oeros of steppenwisent, tenzij er nog slachtafval van schepen uit andere werelddelen ligt).


Charlie

Micha
Berichten: 84
Lid geworden op: 31 mei 2016, 19:45
Antw: kiezen van rund paard ?

Bericht door Micha » 17 sep 2016, 10:40

Ook U , mijnheer Schouwenburg

hartelijke dank voor deze snelle en precies determinatie , interessante gedachte met de slachtafval van schepen uit andere landen , denk wel dat afval snel over boord gegooid
werd , maar dieren uit andere werelddelen werden natuurlijk ook heel lang op schepen meegevoerd voor de menagerie of dierentuinen .
Maar ik hou het dan toch bij runderachtigen uit deze omgeving .
Bedankt ook voor de uitleg van het verschil met hertenkiezen .

Groet

Micha




Plaats reactie