Onder-Devoonflora van de Mirwart Formatie

Alles over onderzoek, artikelen, nieuwsberichten.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Carboon
Berichten: 1516
Lid geworden op: 02 sep 2008, 19:10
Locatie: Haarlem
Has thanked: 447 times
Been thanked: 535 times
Onder-Devoonflora van de Mirwart Formatie

Bericht door Carboon » Gisteren, 21:41

L.S.,

Samen met @Anthonie, @Helix, en @ziepe heb ik een artikeltje geschreven wat mogelijk ook interessant is voor sommigen hier op het forum.

Het werk beschrijft plantfossielen uit het Onder-Devoon van de Mirwart Formatie (Lambertgroeve, België). Onder de ontdekte plantenresten bevinden zich fertiele stengels die worden gekenmerkt door compacte, eindstandige strobili. Deze sporenkegels komen sterk overeen met die van Zosterophyllum confertum Gossmann et al. 2022, een vroege vaatplant die onlangs is beschreven uit het Siegenien (Pragien tot onder Emsien?) van het Rijnlands Leisteenplateau in Duitsland. Met de vondst van Z. confertum in de Ardennen kan het paleobiogeografisch verspreidingsgebied van deze in stratigrafisch opzicht belangrijke plantensoort worden uitgebreid naar de Belgische sector van de Rhenohercynische Zone. Verder konden we de Lambertgroeve-flora aanvullen met observaties van Drepanophycus-achtige lycopoden en "Taeniocrada"-type stengels.

Het artikel is zojuist gepubliceerd in Palaeontologia Electronica en kan hier vrijelijk worden gedownload: https://doi.org/10.26879/1519

Groeten,

Tim


Op zoek naar groen in het zwart.

 
Gebruikersavatar
Spongebob
Berichten: 4604
Lid geworden op: 22 dec 2007, 22:41
Has thanked: 436 times
Been thanked: 658 times
Re: Onder-Devoonflora van de Mirwart Formatie

Bericht door Spongebob » Vandaag, 09:36

Prachtig!
Gefeliciteerd met dit hoogtepunt.
Jullie zijn echte toppers 👍


Time fades away (Neil Young)


Plaats reactie