Scaphopoda, mill (deel 1) (??? nog eventuele tips ???)

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Gesloten
Gebruikersavatar
jordyvanderbeek
Berichten: 912
Lid geworden op: 20 okt 2010, 16:05
Contacteer:
Scaphopoda, mill (deel 1) (??? nog eventuele tips ???)

Bericht door jordyvanderbeek » 11 apr 2011, 21:27

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Ik heb nu een heel Doosje vol met Scaphopoda's van Anno gekregen maar, dit blijft moeilijk. Ik zat vannacht te denken is dit niet te lastig voor een kind van mijn leeftijd (voor een volwassenen zijn het al lastige dingen). Maar toen dacht ik aan waarom ik hier mee ben begonnen: "Ik vind het zulke leuke, speciale en bijzondere dieren. Ze zijn zo Fascinerend. En ik wou iets maken met foto's van soorten waardoor het voor iedereen makkelijker wordt voor determinatie"

Maar even op deze topic: Dit zijn wat Scaphopoda's uit de mill gevonden op 22-10-2010. Ik zou echt niet weten welk naam kaartje ik hieraan vast moet plakken. Maar ik verwacht dat jullie mij hiermee ook niet kunnen helpen. Maar ik hoop toch dat iemand me kan helpen.

Dan zit ik nog met het probleem dat hel zulke kleinen schelpjes zijn dat ik ze bijna niet met mijn camera op de foto kan zetten. Heeft iemand hier een oplossing voor?

Ik ben misschien van plan om gewoon te gaan vergelijken en foto's maken in musea enzo... maar moet ik het wel voor elkaar krijgen. Maar Natuurhistorisch Museum Rotterdam hebben een redelijk grote collectie Fossielen Scaphopoden uit Nederland (Naturalis denk ik ook wel). Ik kan natuurlijk vragen of ik een keer met de collectie beheerder kan afspreken om hij met te laten helpen met determinaties en/of foto's maken van de privé collectie Scaphopoden (Mijn oma zegt altijd een Brutaal mens heeft de halve wereld). Is dit een goed idee?

Alvast heel erg bedankt, Jordy


Please take a look at my website: http://jordyvanderbeek.wordpress.com/ and follow me on twitter: https://twitter.com/Scaphopod_Jordy

 
Bruining
Berichten: 1
Lid geworden op: 06 feb 2011, 13:55
Antw: Scaphopoda, mill (deel 1) (??? nog eventuele tips ???)

Bericht door Bruining » 11 apr 2011, 21:39

Volgens mijn man zitten er ook wormen (Ditrupa) tussen...
Groeten, Inge



Gebruikersavatar
Stijn
Berichten: 1840
Lid geworden op: 15 sep 2006, 16:13
Been thanked: 2 times
Contacteer:
Antw: Scaphopoda, mill (deel 1) (??? nog eventuele tips ???)

Bericht door Stijn » 12 apr 2011, 18:21

Deze foto's doen me vermoeden dat dit allemaal Ditrupa is


"Ammonites are the quintessential
fossils, seemingly covering all the
major themes of paleontology"
Eldredge 1996

Gebruikersavatar
jordyvanderbeek
Berichten: 912
Lid geworden op: 20 okt 2010, 16:05
Contacteer:
Antw: Scaphopoda, mill (deel 1) (??? nog eventuele tips ???)

Bericht door jordyvanderbeek » 13 apr 2011, 16:39

Met dank aan stijn, inge en bram (van het schelpenforum) ben ik aan het zoeke geslagen en heb ik hieruit de volgende conclusie getrokken:

Kenmerkend voor de formatie van oosterhout is Ditrupa subulata Maar voorderest wordt het lastig om op naam te brengen aan de hand van formaties....

Maar ik heb ook gekeken naar zone's. in de Zone van Arcoperna sericea en Chlamys tigerina (= boven miocene afzettingen) wordt Ditrupa subulata ook hier weer als karakterestiek beschouwd. Maar deze zone is op zijn hoogte punt in formatie van Breda hier loopt het spoor dus weer dood.

Langenboom (Mill, Noord-Brabant): Een schitterende vindplaats voor Plio- en Miocene fossielen http://www.google.nl/url?sa=t&source=we ... eIxc55aQ8A
In de volgende pdf staat: Mosdiertjes kunnen los worden gevonden of vastgehecht op
mollusken, en met name op gastropoden (afb. 11D, E), maar ook
op sommige individuen van Ditrupa cf. arietina. Als ze los worden
gevonden zijn ze vaak wit, in het laatste geval bruin van kleur.

Neogene stratigraphy of the Langenboom locality (Noord-Brabant, the Netherlands) http://www.google.nl/url?sa=t&source=we ... lyrh3Mi-6g
En in deze PDF stond: ... very abundant Ditrupa cf. arietina tubes ...

http://www.conchsoc.org/images/fossilScaphopodsABC.jpg
Waarbij A en B Ditrupa arietina zijn en C Antalis entalis

Dus ik denk: Ditrupa arietina

Bedankt, Gr, Jordy


[Bewerkt door jordyvanderbeek op 13-04-2011 om 15:44 NL]


Please take a look at my website: http://jordyvanderbeek.wordpress.com/ and follow me on twitter: https://twitter.com/Scaphopod_Jordy

Gebruikersavatar
Bram
Berichten: 2560
Lid geworden op: 06 nov 2005, 17:22
Antw: Scaphopoda, mill (deel 1) (??? nog eventuele tips ???)

Bericht door Bram » 13 apr 2011, 18:32

Hallo Jordy,

Je laatste link is een hele mooie. Ik denk dat je als duidelijk onderscheid tussen Dentaliidae en Ditrupa aan kan nemen, dat de openingen beide uiteinden van Ditrupa min of meer even groot zijn, terwijl bij Dentaliidae de apicale opening relatief duidelijk kleiner is dan de aperturale opening.

De door jou getoonde fossielen zou ik idd. allemaal als Ditrupa zien.

Groeten,
Bram




Gesloten