handige fossielen opbergdoos :)

Alle algemene onderwerpen over fossielen die niet in de andere onderdelen thuishoren.
Plaats reactie
donna:)
Berichten: 373
Lid geworden op: 12 aug 2013, 19:34
handige fossielen opbergdoos :)

Bericht door donna:) » 02 feb 2014, 14:34

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Ik ging gister naar Leiden en kocht in de winkel: So low. Deze opbergdoos, heel erg handig! Hij koste maar € 3,99 euro. Hij is als afmeting ongeveer 26 bij 18 cm. Hij is doorzichtig en is hersluitbaar. De vakjes zijn niet heel groot maar groot genoeg voor haaientanden en schelpen. Ik heb een foto van een gek9chte haaientand op fossiel.net en het kaartje wat erbij zat past precies in een vakje!^_^ ook zit er een wat grotere recente schelp in als voorbeeld. Echt een aanrader dus!! Niet iedereen woont vlakbij leiden dus je kunt op hun site de winkel vinden waar u vlakbij woont : www.So-Low.nl

Mvg donna x

[Bewerkt door donna:) op 02-02-2014 om 14:36 NL]

[Bewerkt door donna:) op 02-02-2014 om 14:37 NL]



 
Gebruikersavatar
Indagator
Berichten: 447
Lid geworden op: 06 aug 2012, 03:34
Been thanked: 1 time
Antw: handige fossielen opbergdoos :)

Bericht door Indagator » 02 feb 2014, 17:40

Hoi Donna,

De doos is zeker handig voor groot materiaal en goede dozen zijn niet eenvoudig te vinden. Zeker goed dat je die deelt voor de ander verzamelaars.

Ik zal dan je goede voorbeeld volgen en ook een website delen waar je een varia aan opbergdozen kunt vinden:
http://www.hobbytrend.eu/

Ik gebruik de doosje met 18 vakken van 2,65 euro voor de haaientanden op te bergen. De doos van jou is wel een stuk groter dan deze maar voor haaientanden en ander klein materiaal wel een interessante optie. Voor grote tanden gebruik ik andere dozen die ik veel goedkoper kan krijgen over de grens in Duitsland.

Groeten,
Arno



Gebruikersavatar
Theo
Berichten: 2697
Lid geworden op: 27 mei 2005, 23:49
Been thanked: 1 time
Antw: handige fossielen opbergdoos :)

Bericht door Theo » 02 feb 2014, 18:08

Zulke dozen zijn inderdaad handig, heb er ook een aantal., Heb je al gedacht hoe je zo'n 1 vakje leeg maakt als er een paar honderdtal squalusjes met net daarnaast een vakje vissentandjes of otolieten, beste is een doos waar je allemaal losse Micromount-doosjes kunt in wegbergen.


Theo

Gebruikersavatar
djordy
Berichten: 207
Lid geworden op: 14 jan 2011, 18:12
Antw: Antw: handige fossielen opbergdoos :)

Bericht door djordy » 02 feb 2014, 18:44

Theo schreef:
Zulke dozen zijn inderdaad handig, heb er ook een aantal., Heb je al gedacht hoe je zo'n 1 vakje leeg maakt als er een paar honderdtal squalusjes met net daarnaast een vakje vissentandjes of otolieten, beste is een doos waar je allemaal losse Micromount-doosjes kunt in wegbergen.
Hier kan ik inderdaad van meespreken, ik heb eens in zo'n doos vondsten van een halve kilo egem gruis opgebergd. En ik moest die doos leegmaken... Amai dat was een werk
1 goede tip: je kan microfossielen altijd in een grip zakje steken vooraleer je ze in een vakkendoos legt
Djordy



Gebruikersavatar
Marijn14
Berichten: 1110
Lid geworden op: 14 apr 2013, 22:17
Antw: handige fossielen opbergdoos :)

Bericht door Marijn14 » 03 feb 2014, 20:57

Voor microfossielen (<1mm) werd mij op facebook een handige tip gegeven. Je kan microslides zelf maken door een karton(zonder luchtruimtes! Daar valt zon'n microfossiel gewoon tussen) en een stuk dun wit karton ongeveer ter grote van een microscoop preparaat(76mm) op elkaar te lijmen. Let hier wel bij op want je moet op het midden niet lijmen. Om een dekglaasje er nog goed tussen te kunnen plaatsen heb je nog zo'n 27mm niet gelijmde ruimte nodig. Dan maak je er een gaatje in met een perforator en plak je er nog een zelfde maat zwart of wit papier op. Je zou eventueel nog een inkeping kunnen maken om het dekglaasje er makkelijker uit te kunnen halen. Dan leg je het fossiel er in en schuif je het glaasje er overeen. Wat handig is aan deze slides is dat je het fossiel altijd onder de microscoop kan bekijken en je kan ook alle informatie over het fossiel op de slide schrijven. Ik gebruik deze zelf gemaakte slides sinds kort voor foraminifera, ostracoda en andere microfossielen van miste. Ik zal morgen nog een foto plaatsen van het resultaat.


[Bewerkt door Marijn14 op 03-02-2014 om 20:58 NL]



Gebruikersavatar
Pangeaman
Berichten: 1126
Lid geworden op: 06 jun 2011, 22:22
Antw: handige fossielen opbergdoos :)

Bericht door Pangeaman » 03 feb 2014, 21:35

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

En Theo heeft gelijk wat betreft leegmaken van je vakjes.
maar vanaf het begin zocht ik een manier om alles te ordenen, en kwam uiteindelijk uit bij kleine doosjes van so low, 13X11 cm , en daar doe ik al een tydje de kleine haaientandjes in, of bijvoorbeeld vissentandjes.
in begin had ik moeite om mijn Foraminiferen eruit te krijgen, maar ik heb een malletje gemaakt die alle vakjes afdekt ,behalve het vakje wat leeg moet , makkelijk leeggooien zo.
bijgevoegd twee doosjes van 13X11 cm, van so low, 4 doosjes voor 2,99 ,
de grote doos die Donna toont kost 3,99 bij so low, maar ik betaald 1,70 bij de firma Cranenbroek in Dongen, en die heeft een dubbele sluiting, en bij die van Donna één.
De grotere tanden zoals C.hastalis enz. gaan in de grote doos en de mini's in de kleine doosjes.
Gr Frank


Pangeaman - Niemand is slim genoeg om
zijn eigen domheid te bevatten.


Plaats reactie