kiesje MV2
kiesje MV2
Hallo allemaal, gisteren dit kiesje op MV2 opgeraapt. Vandaag geprobeerd met de Naturalis-tabel te determineren. In eerste instantie kom ik op huisrund uit, maar de kies is voor huisrund wel heel erg laagkronig, en m.i. ook erg vierkant. Hij lijkt meer op de (Naturalis-)foto's van oeros/steppewisent, maar daarvoor is hij dan wel aan de kleine kant. Kan iemand uitsluitsel geven ?
Bart
Bart
Antw: kiesje MV2
Een bovenkaakse molaar van een hert van flink formaat. In elk geval geen eland.
Groeten,
Bram
Groeten,
Bram
-
- Berichten: 3102
- Lid geworden op: 14 feb 2012, 19:35
- Been thanked: 45 times
Antw: kiesje MV2
Hallo, dit is geen kiesje maar een flinke jongen. Ik schat de maat op ongeveer 32 mm. Dan is het een M2 of misschien een M3 uit de linker bovenkaak van een reuzenhert.
Charlie
Antw: kiesje MV2
Hallo, dank voor jullie oordeel. De maten zijn 25 mm lang en 28 mm breed. Valt dat nog binnen de variatiebreedte van Reuzenhert ? Bart
Bart
-
- Berichten: 3102
- Lid geworden op: 14 feb 2012, 19:35
- Been thanked: 45 times
Antw: kiesje MV2
Hallo, met 25 mm wordt het wat moeilijker. Dan komt ook het edelhert in beeld. Deze kennen min of meer dezelfde vormen. De email randen binnen in veranderen met de slijtage naar onder. Ik kom nu uit op een klein reuzenhert of een groot edelhert.
Charlie