Wat is dit ?
Wat is dit ?



Hallo, ik heb me snel even lid gemaakt , ik heb vroeger een hele mooie steen van mijn opa gekregen, maar ik nog hij wist wat het was . Hij heeft het vroeger uit de mijn gehaald hij was een mijnwerker , de steen is redelijk zwaar.
In iedergeval bedankt voor jullie hulp!
-
- Berichten: 10
- Lid geworden op: 20 mei 2014, 19:42
- Contacteer:
Re: Wat is dit ?
Het goudkleurdige is zeker Pyriet, weet je ook in welk land je opa gewerkt heeft? Het donkerkleurige lijkt zo van de foto op Magnetiet o.i.d.
Edelstenen en mineralen groothandel Ruben Robijn! www.rubenrobijn.nl
- kevin.siepman
- Berichten: 25
- Lid geworden op: 29 aug 2013, 16:22
Re: Wat is dit ?
ik denk persoonlijk dat het pyriet is dat aan het oxyderen is. door dat pyriet een erts/ijzer mineraal is gaat het heel langzaam oxyderen als het blootgesteld word aan zuurstof. en de kans is heel groot dat het op den duur uit elkaar valt. LET OP!!! door de stof die vrij komt van de oxydatie kan het andere edelstenen aantasten en doen kapot gaan.
gr kevin siepman
gr kevin siepman
steentjes, steentjes,steentjes!!!!