Een devoonische zwerfsteen

Alle algemene onderwerpen over fossielen die niet in de andere onderdelen thuishoren.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
hubertus68
Berichten: 3240
Lid geworden op: 12 nov 2012, 10:24
Has thanked: 47 times
Been thanked: 305 times
Een devoonische zwerfsteen

Bericht door hubertus68 » 04 dec 2014, 22:29

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Beste Fossiel.netters,


op een terugreis van de ENCI-groeve in Maastricht, kort na de grens naar Aken (D), viel mij op dat er een grote donkergrijze steen net achter het Douane-Bureau lag, die helemaal stuk was.
De steen was daar gedumpt om parkeerplaatsen te markeeren. Ik stopte en was direct verbaast: uit de steen staken tientallen brachiopoden en koralen (misschien de oorzaak voor het feit dat de steen stuk was...)

Ik vroeg me af waar deze steen vandaan kwam. Hij was tenmindste niet uit de buurt, omdat op die plek alleen maar Boven-Krijt te vinden is.

Dat de steen uit het Devoon kwam was voor mij zeker. Ik heb dus een paar fotos van de vondsten gemaakt en deze op steinkern.de geplaatst, omdat daar vele Devoon-specialisten zitten. Ene van deze pro's schreef dat het op materiaal uit Sötenich lijkt.

Ik wil bij deze een paar fotos met jullie delen en constateren dat men als fossielen-verzamelaar altijd op ieder gesteente – al tref je het op zo'n onverwachte plaats aan – letten moet.

Fotos 1–3: Spinatrypa curvirostra (hiervan heb ik zo'n 40 stuks uit de steen gehaald).
Fotos 4–7: indet
Foto 8: Stromatolith of koraal met pyriet-kristallen
Fotos: 9 en 10: Stringocephalus burtini
Foto 11: Undispirifer sp. met fossiele waterpas

Groeten,
Oliver

[Bewerkt door hubertus68 op 04-12-2014 om 22:41 NL]



 
Gebruikersavatar
Indagator
Berichten: 447
Lid geworden op: 06 aug 2012, 03:34
Been thanked: 1 time
Antw: Een devoonische zwerfsteen

Bericht door Indagator » 05 dec 2014, 10:10

hallo Oliver,

Achter Aken ligt een kleine groeve met devonisch materiaal (locatie geef ik.niet omdat het in principe natuurgebied is al zal een losse steen niet gemist worden). lijkt wel op dit materiaal maar zo'n prachtig coraal ben ik er niet tegengekomen wel verschillende brachiopoden en gastropoden. Mogelijk een steen uit die groeve?

groeten,
Arno



Gebruikersavatar
ivok
Berichten: 1312
Lid geworden op: 29 sep 2010, 13:43
Antw: Een devoonische zwerfsteen

Bericht door ivok » 05 dec 2014, 12:26

in de omgeving Aken kan je inderdaad meer dan alleen Krijt aantreffen,
Ik moet ergens een foto hebben van een blok met flink wat grote uitverweerde hoornkoralen uit het devoon/carboon



oeps...


Plaats reactie