Botmateriaal Maasvlakte
Antw: Antw: Antw: Botmateriaal Maasvlakte
Oh nee, ik weet niks zeker hoor en ik ben zeker geen deskundigednatim schreef:
Als Alfer dus weet dat het meerendeel van de botten daar Pleistoceen zijn zit je goed.

Vermoed wel dat het meeste pleistoceen is, maar ik kan mij helemaal in jou verhaal vinden, alles ligt immers door elkaar.
Ik heb een gedeelte van een visspeer die geschat wordt op 9000 jaar, zit dus een beetje op de grens.
Wees nieuwsgierig - Stephen Hawking
Antw: Botmateriaal Maasvlakte
oei sorry alfer!heb je verkeerd begrepen dan.jim
Wie niet zoekt, wie ni vindt!!!
Antw: Antw: Botmateriaal Maasvlakte
Is al goedjimmeke schreef:
oei sorry alfer!heb je verkeerd begrepen dan.jim

Wees nieuwsgierig - Stephen Hawking
Antw: Antw: Botmateriaal Maasvlakte
Wat betreft het sprongbeen kon het niet goed zien op de foto, daarom stond er ook \"evenhoevige of paard\".Jan Losser schreef:
Sorry the Stone
Maar foto vijf is zeker niet van een paard
Het sprongbeem van een paard ziet er heel anders uit. Dit soort spronbeenderen zijn afkonstig van evenhoevigen.Bij het sprongbeen van een paard loopt het gewrichtsvlak duidelijk schuin. Het verschil is erg duidelijk, bijna niet te missen
Ik wacht ook nog op de uitleg tussen de verschillen tussen metacapus/ metatarsus van runderen en herten. Of heb ik deze over het hoofd gezien Groeten Jan Losser
Wat betreft de middenhands en voets beenderen runderen/herten dit staat + foto\'s in dit topic.
http://www.fossiel.net/forums/viewtopic ... picID=2249
@jim
Over wel of niet Pleistoceen is altijd lastig. Voor uitgestorven diersoorten als de mammoet en Steppenwisent is het natuurlijk sowieso Pleistoceen voor alle diersoorten die nu nog leven zoals herten runderen paarden zwijnen wolven/honden etc. kan de combinatie van de mate van verstening, vondstomstandigheden en kleur v.d. botten enige zekerheid geven. \"Vaak\" als de botten egaal donker of bruin van kleur zijn \"meestal\" Pleistoceen.
Evenhoevige alles met 2 tenen runderen en herten bv. Onevenhoevigen bv. Paard 1 teen en Wolharige neushoorn 3 tenen.
[Bewerkt door The Stone op 14-06-2006 om 08:22 NL]
When you have eliminated the impossible, that which remains, however improbable, must be the truth.
Once you've got heat, you can do everything!
Once you've got heat, you can do everything!
Antw: Botmateriaal Maasvlakte
Hoi Harold,
Ik heb jou verzameling eens goed bekeken en jij hebt al heel wat moois bijeen verzameld.
Knappe verzameling!!!!
Groetjes...
Ilse
Ik heb jou verzameling eens goed bekeken en jij hebt al heel wat moois bijeen verzameld.
Knappe verzameling!!!!
Groetjes...
Ilse
FOSSILS ARE FOR EVER!
Antw: Botmateriaal Maasvlakte
bedankt harold! mooie mamoetcollectie!hoe kom je daaraan?zon kies met been eraan zou ik (boven of onderkaak ook wel willen .:)waar ga ik dat vinden?jim
[Bewerkt door jimmeke op 14-06-2006 om 15:22 NL]
[Bewerkt door jimmeke op 14-06-2006 om 15:22 NL]
Wie niet zoekt, wie ni vindt!!!
- Jan Losser
- Berichten: 465
- Lid geworden op: 14 jun 2005, 14:33
Antw: Botmateriaal Maasvlakte
Evenhoevigen zijn dieren met twee vingers of tenen aan voet of hand. Een paard heeft er maar een. Herten en runderen twee. Neushoorn heeft er drie en hoort daarom ook net zoals het paard tot de onevenhoevigen.
Zonder verleden geen toekomst
- Jan Losser
- Berichten: 465
- Lid geworden op: 14 jun 2005, 14:33
Antw: Antw: Botmateriaal Maasvlakte
Dit is helaas niet helemaal waar . Bij zandzuigerijen en opspuiten vanuit zee wordt er vaak op een bepaalde diepte gebaggerd, maar dat kan niet voorkomen dat er de bovenliggende lagen. niet mee opgezogen worden. Ze vallen vaak in de put. Je hebt alleen zekerheid als je een duidelijk geolgisch overzicht hebt van de opbouw van de grond. In sommige gevallen zijn er bijna of geen holocene lagen aanwezig. Dan kun je met enige zekerheid zeggen dat de vondsten pleistoceen zijn. Of je moet van een vindplaats heel veel botmateriaal hebben waarbij geen of heel weinig holodcen materiaal zit.dnatim schreef:
Stel dat je een aantal botten in een groeve vindt en 1 er van is mammoet, dan kun je met redelijke zekerheid zeggen dat de andere botten waarschijnlijk pleistoceen zijn.
Het is dus moeilijk om een periode toe te schrijven aan losse fossielen.
Zonder verleden geen toekomst
Antw: Antw: Botmateriaal Maasvlakte
houden we het hier bij of nog ideen.jimThe Stone schreef:
Foto 1:?
Foto 2: Ellepijp evenhoevige of paard
Foto 3: Wervel (kan vanalles wezen)
Foto 4: Vissewervels
Foto 5: Voetwortebeentje evenhoevige of paard
Foto 6&7: Zou een stuk scheenbeen v.e. mammoet kunnen zijn
Foto 8: Middenhandsbeen evenhoevige
Meer kan ik er vanaf een foto niet van maken.
Dat wil ook zeggen dat sommige botten nog eens best iets anders kan wezen.
Wie niet zoekt, wie ni vindt!!!