Chasmops-achtig staartstuk

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Spongebob
Berichten: 4598
Lid geworden op: 22 dec 2007, 22:41
Has thanked: 428 times
Been thanked: 648 times
Chasmops-achtig staartstuk

Bericht door Spongebob » 26 dec 2015, 00:06

Afbeelding

Ik zit op 1e Kerstavond te worstelen met dit staartstukje uit het oostelijk grind (blokje is een kubieke cm).
Het materiaal is zgn. lavendelblauw verkiezelde kalk (Haljala?) uit het Boven-Ordovicium.
Denk hierbij aan Chasmops , maar verder ben ik nog niet gekomen.
Voor vandaag geef ik het op.

Een goede Kerst gewenst allemaal.


Time fades away (Neil Young)

 
Gebruikersavatar
Frederik
Administrator
Berichten: 8668
Lid geworden op: 28 sep 2003, 20:33
Has thanked: 9 times
Been thanked: 47 times
Contacteer:
Antw: Chasmops-achtig staartstuk

Bericht door Frederik » 26 dec 2015, 23:07

Niet mijn coté, dit materiaal. Ik had me Chasmops altijd kleiner voorgesteld.
Wel een leuk handstuk.


Try to learn something about everything and everything about
something (TH Huxley)

Gebruikersavatar
Spongebob
Berichten: 4598
Lid geworden op: 22 dec 2007, 22:41
Has thanked: 428 times
Been thanked: 648 times
Antw: Chasmops-achtig staartstuk

Bericht door Spongebob » 29 dec 2015, 20:01

I.t.t. jouw prachtig prepareerwerk hoef ik de fossielen vaak alleen maar even schoon te borstelen. Bij de zwerfsteentjes ('erratics') heeft de natuur meestal al het prepareerwerk gedaan. Helaas meestal iets te ver doorgeschoten. Jij weet als geen ander dat je op tijd moet stoppen.

Gisteren in aangenaam gezelschap van onze zgn. 'spiculietengroep' een groot aantal fossielen besproken, waaronder dit trilostaartstuk. Ik had mijn hoop gevestigd op Percy van Keulen, inmiddels de specialist v.w.b. lavendelblauwe hoornsteen, maar hij kwam ook niet verder dan Haljala-ouderdom en Chasmops sp.

Ik zal het nieuwe boek van Krüger nog eens doorspitten, maar betwijfel of het opheldering kan geven; determineren a.d.h. van alleen een pygidium is vaak nauwelijks te doen.


Time fades away (Neil Young)


Plaats reactie