Afgesleten kies, mogelijk van zeehond

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Plaats reactie
mussels
Berichten: 263
Lid geworden op: 24 sep 2009, 15:01
Afgesleten kies, mogelijk van zeehond

Bericht door mussels » 15 jun 2017, 14:21

Afbeelding

Afbeelding

Mooi kiesje, maar helaas met afgesleten kroon - bijtschade, vermoed ik. Mogelijk waren aan beide zijden van de hoofdspits ook kroonspitsen aanwezig; op de slijtvlakken lijken daarvan nog sporen zichtbaar. Het lijkt een zeehondenkies, misschien kan iemand dat bevestigen. Uit de Westerschelde.

Groeten,
Lex



 
Gebruikersavatar
strandjutters
Berichten: 11122
Lid geworden op: 06 dec 2010, 22:26
Been thanked: 3 times
Antw: Afgesleten kies, mogelijk van zeehond

Bericht door strandjutters » 15 jun 2017, 18:08

Afbeelding

Hallo Lex,een leuke vondst,hier wat uit mijn verzameling,ook uit de oerschelde ;)


GR Pascal


strandjutters

mussels
Berichten: 263
Lid geworden op: 24 sep 2009, 15:01
Antw: Afgesleten kies, mogelijk van zeehond

Bericht door mussels » 16 jun 2017, 23:20

Dank je wel Pascal. Volgens jou is het dus idd een zeehondenkies, begrijp ik, daar houd ik het dan ook op. Ik had twijfels omdat de kroon helemaal glad is. In mijn collectie heb ik een prachtige zeehondenkies (ook uit de Westerschelde) met allemaal groefjes in het glazuur; ik dacht dat dat misschien een kenmerk van zeehondenkiezen is. Maar dat is kennelijk niet zo.

Groeten, Lex




Plaats reactie