Excursie GVL geologische wand + terril As

Discussieer hier over geologie in het algemeen. Stratigrafie, sedimentologie, structurele geologie, vulkanisme etc.
Gebruikersavatar
Felicia Carina
Senior Lid
Berichten: 681
Lid geworden op: 16 mei 2020, 19:16
Locatie: Houthalen-Helchteren
Has thanked: 838 times
Been thanked: 232 times
Contacteer:
Excursie GVL geologische wand + terril As

Bericht door Felicia Carina » 12 jun 2025, 21:51

Excursie Geologische Vereniging Limburg op 05/07/’25:
Bezoek aan de Geologische wand in As en Geologische wandeling op de terril van As.


De Geologische wand is een geologisch monument in de Belgische gemeente As. De wand is ongeveer negen meter hoog en ontstond door grindwinning. De wand ligt in de voormalige Groeve Hermans, een deel van het Nationaal Park Hoge Kempen, dichtbij de toegangspoort station As. De wand is het eerste geologische monument in Vlaanderen en werd in 1994 erkend als beschermd landschap. De wand toont ongeveer 900 000 jaar geologische geschiedenis.

Prijs: 5€/persoon

Afspraak om 9.30u aan de parkeerplaats bij de Sporthal van As, Schuttenbergstraat 2, 3665 As.
Voor 29/06 aanmelden bij Felicia!
carinafelicia@gmail.com 0032 470 097920

Voormiddag:
Een bezoek aan de Geologische Wand met deskundige uitleg door de gids Daniël van Uytven.
Verplaatsing in groep naar de mijnterril.
Hier houden we eerst een middagpauze. Denk eraan om een lunchpakket en voldoende drinken mee te brengen!


Namiddag:
Geologische wandeling op de terril van As. Dit is de oudste terril van het Kempens bekken en heeft dan ook een rijke en bewogen ontstaansgeschiedenis. Op deze 4,3 lange wandeling kom je heel wat te weten over de geologie van deze unieke locatie. Opgelet: Degelijke wandel-klim schoenen zijn vereist. Ook is er enige ervaring met wandelen met lichte hoogteverschillen aangeraden.
Er worden geen fossielen gezocht bij deze excursie, al kan je misschien toch over een Carboon stukje struikelen als je geluk hebt!


masterinfineartsflits


Plaats reactie