Pagina 1 van 5

hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 15 aug 2005, 20:29
door Hieronymus
Afbeelding
ik heb eens een vraagje: hoe kan je eigenlijk de verschillen zien tussen al die mosasaurussoorten? ik zou het echt niet weten... bijgevoegde foto is volgens het papiertje dat ik erbij kreeg een mosasaurus hoffmani van marokko (kuribga ofzo) uit het maastrichtien, klopt dat?

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 15 aug 2005, 20:31
door Hieronymus
Afbeelding

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 15 aug 2005, 20:33
door Hieronymus
Afbeelding
nog een

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 16 aug 2005, 15:29
door Jan Losser
Bij het Natuur Historisch Museum in Maastricht is een boekwerk verschenen van de hand van Erik Mulder, deze kun je goed gebruiken voor determnitie. Ze hebben ook nog een andere uitgave, maar daarvan ben ik de schrijver kwijt. Je kunt zo even informeren bij het Museum. Ik heb er geen verstand van maar op het eerste gezicht lijkt het een Leiodon of zoiets, maar de echte kenners zullen ook nog wel reageren

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 16 aug 2005, 23:32
door Somniosus
hieronymus schreef:
... bijgevoegde foto is volgens het papiertje dat ik erbij kreeg een mosasaurus hoffmani van marokko (kuribga ofzo) uit het maastrichtien, klopt dat?
Maastrichtiaan is alleszins correct. Of die tand wel degelijk in de fosfaatmijnen van Khouribga is gevonden zal al twijfelachtiger zijn. Alleszins uit die buurt laat ons zeggen:)

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 17 aug 2005, 09:28
door Anthonie
hallo

als je dat boek wil kopen hier is de titel + issn nummer (hoewel je daar niet veel mee bent want ze zijn enkel verkrijgbaar in het NHMM)


issn: 0374-955X
Maashagedissen
laat-kretaceische mosasauriers uit luik en limburg

jaar van uitgave: 1998

Natuur historisch genootschap limburg

auteurs:

Nathalie Bardet
Rudi W. Dortangs
P.J. (Sjeuf) felder
Douwe th de Graaf
John W.M. Jagt (conservator krijtcollectie in het NHMM)
Marcel M.M Kuypers
Hans. H.G. Peeters

zeer goed boek met vooral veel inbreng van amateurs die in het bezit zijn van mosasaurus tanden en andere fragmenten. zeer handig als determinatiegids kortom echt een aanrader
en nog steeds verkrijgbaar.

Groeten

anthonie

[Bewerkt door Anthonie op 17-08-2005 om 08:29 NL]

Antw: Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 17 aug 2005, 16:37
door Maarten
hieronymus schreef:
Afbeelding
nog een
De tand doet id aan hoffmanni denken, dat is dan toeval want mosatanden worden zeer vaak (abusssievelijk) hoffmanni genoemd.

Ik zal wat plaatjes neerzetten met beschrijvingen.

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 17 aug 2005, 16:38
door Maarten
Afbeelding


Dit is een mosasaurus beaugei, herkenbaar aan de facetten op de kroon. Meestal driehoekig van vorm.

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 17 aug 2005, 16:39
door Maarten
Afbeelding

Dit is een hoffmanni, lijkt op beaugei maar mist de facetten.

Antw: hoe mosasaurussen determineren

Geplaatst: 17 aug 2005, 16:40
door Maarten
Afbeelding


Dit is Prognathodon, \"opgeblazen, ronde\" mosatand.