Pagina 1 van 1
Paardentand
Geplaatst: 22 jul 2010, 14:47
door ahaan
Goedemiddag,
Als beginnend verzamelaar, heb ik samen met mijn dochter deze tand gevonden in de buurt van Vlissingen.
Kan iemand bevestigen of het een paardentand is, en eventueel iets over de ouderdom, bijzonder ja of nee etc.?
Groeten Anne
Antw: Paardentand
Geplaatst: 22 jul 2010, 16:05
door Michael_09
Dit lijkt mij eerder van een hert (edelhert) te zijn want bij snijtanden van paarden is de overgang kroon-wortel anders.
Michaël
[Bewerkt door Michael_09 op 22-07-2010 om 15:06 NL]
Antw: Paardentand
Geplaatst: 27 jul 2010, 15:54
door ahaan
Michael,
Kun je aangeven wat het verschil is?
En zijn er foto´s van? Is er ook een leeftijd aan te verbinden?
Gr. Anne
Antw: Paardentand
Geplaatst: 27 jul 2010, 16:00
door Bram
Dit is een paardensnijtand, volgens mij bovenkaak (niet uit mijn verzameling overigens). Je ziet inderdaad verschillen.
Groeten,
Bram
Antw: Paardentand
Geplaatst: 29 jul 2010, 11:59
door Michael_09
Hier nog eens 2 foto's (beide van de onderkaak, uit eigen collectie). De eerste is van een edelhert, het 2de van een paard. Het verschil is duidelijk te zien.
De tand is zeker van een volwassen hert (dat ca 10 jaar oud was).
Over de ouderdom van de tand zelf kan ik niet zoveel zeggen, maar zeker is dat hij nog niet zo heel oud is aangezien verkleuring (naar zwart) nog niet is opgetreden. Laat ons zeggen ca 8000 j.
Michaël