Pagina 1 van 2
kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 17 okt 2010, 20:42
door digging for it
Antw: kleinste parasymphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 17 okt 2010, 23:02
door stiek
Hallo Patrick,
Ik denk dat je 'n zeer juveniel zonnetje van Notorynchus of Hexanchus gevonden hebt.
De verhouding tussen de hoofdspits en de zijspitsen is bij dit tandje wel anders dan bij volwassen tandjes, maar dat kan bij het ouder worden van de haai wel veranderen.
Mooie vondst, ik ga ook maar weer eens in mijn residu kijken.
Groeten Hans
Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 18 okt 2010, 16:29
door Colin
Een parasymphysair tandje zou best kunnen toch?
Nu ben ik persoonlijk niet heel erg belezen op dit gebied, maar als ik zo rondneuzel op Elasmo lijkt het mij wel een mogelijkheid.
Maar er zijn ongetwijfeld een hoop forumleden die een beter antwoord kunnen geven wat dit betreft!
Even een plaatje met mogelijkheid van bovengenoemde site gestolen.
Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 18 okt 2010, 16:30
door Colin
Bij deze het plaatje!
Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 18 okt 2010, 19:48
door digging for it
Parasymphisair heb ik ook over nagedacht, echter loopt daar de cenrale spits toch onder een hoek weg. Ook heeft deze niet precies symetrisch de tandjes links en rechts van de hoofdspits. Vond zelf in eerste instantie de hoofdspits ook erg lang, maar naar wat gegoogeld te hebben kwam ik bij deze moderne varianten terecht. Hierbij zie je dat het vrij normaal is dat de centrale spits erg groot is t.o.v. de anderen. Ook zie je dat bij een parasymphisaire tand de hoofdspits links of rechts van het midden gepositioneerd is terwijl deze wel precies in het midden staat.
Zie link
http://homepage2.nifty.com/megalodon/JA ... hidae.html
Hou het voorlopig toch op een symphisaire tand.
Groeten patrick
[Bewerkt door digging for it op 18-10-2010 om 18:49 NL]
Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 18 okt 2010, 20:48
door Fossiel hunter sean
mooi ding Patrick! ( ruilen voor een squalicorax?:D)
mijn 1e gedachte was ook symphisair
Gr Sean
[Bewerkt door Fossiel hunter sean op 18-10-2010 om 19:49 NL]
Antw: Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 18 okt 2010, 21:28
door Colin
Gezien de informatie op je link ben ik ook sterk geneigd om ook symphisair tand te zeggen. Alleen nu het volgende waar ik zelf altijd veel moeite mee heb.
Noto of Hexa?
De voorbeelden op de link zijn van Hexa tanden. Heb je toevallig ook nog ergens een bijlage met noto gebitjes kunnen vinden? Misschien is het dan mogelijk om met zekerheid te stellen welke van de 2 er op het label hoort.
Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 18 okt 2010, 23:20
door digging for it
Hoi Colin
Ik weet dat het erg moeilijk is om er een naam bij te plakken. Heb nu gekozen voor Notorynchus, maar ik neig steeds meer naar een hexanchus. Mede inderdaad door de link pagina die ik gestuurd heb en van andere sites.
Ik weet dat er volgens mij een hele discussie gespeeld heeft hoe je kon zien of een symphisaire tand een noto of een hexanchus was. Wat ik tot nu toe bij moderne soorten van deze haai heb gezien, lijkt het erop alsof deze tanden van de genus hexanchus een meer centrale hoofdkroon hebben, terwijl de tanden van de genus notorynchus meer een scheiding hebben zonder centrale spits. Dit is echter puur gebaseerd op wat ik van deze gebitten (op afbeeldingen) gezien heb. Het is dus een aanname en geen waarheid, maar misschien kunnen mensen thuis is kijken naar alle symphisaire tanden die ze hebben en er foto's van plaatsen. Misschien komet er wel iets leuks uit.
Wat betreft mijn tandje denk ik Hexanchus maar een 100% waarheid is dat niet.
Groeten Patrick
Antw: Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 19 okt 2010, 00:09
door stiek
Colin schreef:
Bij deze het plaatje!
Het tandje wat jij omcirkelt hebt op de foto is een Symphysaire bovenkaaks tand van Notorhynchus.
Deze tanden hebben geen bijspitsen.
Bij Hexanchus komt de symphysaire tandpositie in de bovenkaak niet voor.
@ Patrick,
Ikzelf denk ook aan Hexanchus wat jou tandje betreft.
Dit omdat de vorm anders is dan de Notorhynchus zonnetjes,en omdat Hexanchus op deze vindplaats ook wel regelmatig voorkomt.
Groeten Hans
Antw: Antw: Antw: kleinste symphisaire notorynchus (tenminste dat denk ik)
Geplaatst: 19 okt 2010, 12:30
door Colin
stiek schreef:
Colin schreef:
Bij deze het plaatje!
Het tandje wat jij omcirkelt hebt op de foto is een Symphysaire bovenkaaks tand van Notorhynchus.
Deze tanden hebben geen bijspitsen.
Bij Hexanchus komt de symphysaire tandpositie in de bovenkaak niet voor.
Nee het plaatje toont inderdaad geen bijspitsen, maar omdat dit nog wel eens 2 kanten op gaat dacht ik dat het een mogelijkheid kon zijn. Nu weet ik dat het niet zo is. Weer wat geleerd!