Pagina 1 van 1
fossiel of recent??????
Geplaatst: 11 mar 2011, 14:38
door jannine
Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 19 mar 2011, 22:38
door Michiel Fossiel
volgens mij is er een deel van recent en een deel fossiel
wat de laatste steen is weet ik niet
Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 19 mar 2011, 22:47
door jordyvanderbeek
zijn de laatste geen gaten door een boorspons?
Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 20 mar 2011, 01:35
door timb
allemaal schelpen die onderhanden genomen zijn door boorsponzen in mijn ogen, tijdje geleden zei iemand mij dat deze toch een aantal duizenden jaren oud kunnen zijn. maarja waar trek je de grens fossiel/recent.
grz tim
Antw: Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 20 mar 2011, 20:44
door Fossielenzoeker
Michiel Fossiel schreef:
volgens mij is er een deel van recent en een deel fossiel
Twee vragen:
1. Hoe heb je dit geconstateerd en
2. Welke foto's zijn dan wel of niet fossiel?
Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 20 mar 2011, 20:49
door Fossielenzoeker
Jannine
Vanaf de foto's kunnen we niet beoordelen of je met fossiel of recent materiaal te maken hent.
De kalk van de schelpschaal wordt in de loop van het fossilisatieproces omgezet waardoor ze geen licht meer doorlaat. Je kunt dit makkelijk zelf constateren en uitproberen door een recente schelp voor een felle lamp te houden. Je kunt dan zien dat de schaal licht doorlaat. Doe je dit met een fossiel exemplaar dan komt er geen licht door.
Antw: Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 20 mar 2011, 23:01
door Bram
Fossielenzoeker schreef:
Doe je dit met een fossiel exemplaar dan komt er geen licht door.
Dit is wel heel kort door de bocht. Toevallig heb ik pas fossielen uit het Travertin van Thuringen, Duitsland, binnen gekregen. Het betreft o.a. Lymnaea (poelslakachtige). Dit schelpje is afkomstig uit het Eemien, maar laat wel degelijk nog licht door.
Over het algemeen werkt de regel wel, en in het geval van de getoonde fossielen waarschijnlijk ook, maar er zijn uitzonderingen!
Groeten,
Bram
Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 21 mar 2011, 11:47
door Hamilcar
Ik heb het idee dat dit uitloopt op de eeuwen oude discussie: Wanneer is iets organisch, een fossiel? Het antwoord op je vraag hangt dus geheel af van je definitie van een fossiel. Hieronder volgt een poging je vraag toch te beantwoorden, hoewel velen het ongetwijfeld met mij oneens zullen zijn.
Zijnde van de wikipedia generatie ben ik hier op zoek gegaan naar antwoorden.
Ik citeer:
"Onder fossielen verstaat men alle resten en sporen van planten en dieren die geconserveerd zijn in gesteente. Hoewel dat vaak wordt gedacht, hoeven fossielen niet 'versteend' te zijn. Zeer veel fossielen zijn inderdaad niet versteend. Zelfs uit zeer oude gesteenten zijn fossiele resten bekend die nauwelijks veranderd zijn. Verder denken velen dat fossielen altijd zeer oud zijn. Ook dit is niet terecht. Er zijn vele zeer jonge fossielen bekend, ontstaan in voor mensen bekende periodes."
Als wij dus deze ietwat ruime definite van een fossiel aanhouden. Zijn deze schelpen dus inderdaad fossiellen. Hoewel het hier waarschijnlijk vrij "jonge" objecten betreft.
Wat ik in deze reactie presenteer is slechts een mening. Ik kan niet vaak genoeg benadrukken dat bijna iedereen er betreffende deze discussie een andere mening op na houdt en vele het dus vanzelfsprekend met mij oneens zullen zijn.
Groet,
Hamilcar
Antw: fossiel of recent??????
Geplaatst: 21 mar 2011, 15:15
door jannine
jongens bedankt voor al deze antwoorden.
vind het allemaal nog wel enigsinds verwarrend maar erg interesant.
ik ga er van uit dat ik hier een verzameling oude schelpen heb en zal ze dan ook zuinig bewaren.