Pagina 1 van 1

Antw: Tandje en Afwijkende A. islandica, Churchilldok

Geplaatst: 13 dec 2011, 23:30
door Bram
Hallo Stijn,

Wat bedoel je precies met groef? Ik zie enkel een sterk verweerd exemplaar, niet echt een duidelijke groef. Kan je hem misschien aangeven op de foto?

Groeten,
Bram

Antw: Tandje en Afwijkende A. islandica, Churchilldok

Geplaatst: 15 dec 2011, 13:29
door mussels
Hallo Stijn

Een mogelijke verklaring voor het afwijkend uiterlijk van deze A. islandica is dat het geen Arctica is :)
Ik kan me natuurlijk vergissen, maar mij doet deze schelp sterk denken aan Pelecyora. Uit het Churchilldok heb ik hiervan een aantal, allemaal zwaar geërodeerde kleppen die veel lijken op de getoonde schelp, in sommige gevallen ook met zo’n ‘deuk’. Waarschijnlijk is dat P. polytropa nysti. Volgens de BVP-veldgids over het Neogeen is deze soort bekend uit de Zanden van Antwerpen – dat kan kloppen met ‘uit het Churchilldok’. De soort komt ook algemeen voor in het Mioceen van Miste, maar daar zijn de kleppen dunschaliger en veel beter geconserveerd.
De twee soorten hebben veel gelijkenissen, maar er zijn ook verschillen. Zo heeft Pelecyora wel een mantelbocht en Arctica niet. Vergelijk de schelp maar eens met je Arctica’s van Kallo. En de buitenkant van Pelecyora erodeert heel makkelijk, dat is misschien ook een verschil.
Maar nu heb je nog geen verklaring voor het ontstaan van die deuk :( Ik ben daar ook benieuwd naar.

Groeten, Lex

Antw: Tandje en Afwijkende A. islandica, Churchilldok

Geplaatst: 15 dec 2011, 15:40
door Duys
Aanval van een iets overleefd?
Duys

Antw: Tandje en Afwijkende A. islandica, Churchilldok

Geplaatst: 15 dec 2011, 16:04
door Henk Jan
Ben het met Lex eens; Pelecyora was ook mijn eerste reactie. Ook het verweringspatroon lijkt op de Pelecyora's die ik in het Antwerpse heb gevonden.

[Bewerkt door Henk Jan op 15-12-2011 om 16:05 NL]