Pagina 1 van 1
HvH: Punt van Mammoet slagtand?
Geplaatst: 15 mar 2012, 11:23
door Mastersofsales
Ook een tijdje geleden gevonden op het strand van Hoek van Holland. Mijn lievelings stand...
Mijn determinatie is "punt van een Mammoet slagtand".
Zijn jullie hiermee eens?
Wat mij doet aarzelen is de buitenkant. Kan het niet net zo goed een punt van een gewei zijn, van een reusehert? Ik ben te weining "horn expert" om dat te beoordelen.
Thanks,
Oliver
Antw: HvH: Punt van Mammoet slagtand?
Geplaatst: 15 mar 2012, 11:37
door Duys
http://www.fossiel.net/forums/viewtopic ... 8472#78380
ziet eruit als ivoor, misschien nog iets van een zeezoogdier?
Duys
Antw: HvH: Punt van Mammoet slagtand?
Geplaatst: 15 mar 2012, 11:55
door Bram
Mammoetslagtanden bestaan uit allemaal losse plakjes, die als ijshoorntjes in elkaar gestapeld zijn. Dit is een stukje mammoetslagtand. Of het de punt is, of een stukje uit bv. het midden waar de oudere lagen vanaf zijn gebroken, is lastig te zeggen. De buitenste rand van een slagtand kan er soms wel wat anders uitzien dan de binnenste lagen (bestaat uit ander materiaal).
Het is sowieso geen gewei, dat heeft een heel geconcentreerde botstructuur op doorsnede.
Groeten,
Bram
[Bewerkt door Bram op 15-03-2012 om 11:56 NL]
[Bewerkt door Bram op 15-03-2012 om 12:45 NL]
Antw: Antw: HvH: Punt van Mammoet slagtand?
Geplaatst: 15 mar 2012, 12:39
door DragonSearcher
Bram bedoeld natuurlijk: Het is sowieso GEEN gewei, dat heeft een heel geconcentreerde botstructuur op doorsnede.

Antw: HvH: Punt van Mammoet slagtand?
Geplaatst: 15 mar 2012, 12:46
door Bram
Oeps, woordje vergeten... Jerry, dank voor het opmerken! Ik heb het voor de duidelijkheid even veranderd in mijn post hiervoor.
Groeten,
Bram