Determinatie database

Updates, mededelingen en suggesties voor deze website.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Frederik
Administrator
Berichten: 8668
Lid geworden op: 28 sep 2003, 20:33
Has thanked: 9 times
Been thanked: 47 times
Contacteer:
Determinatie database

Bericht door Frederik » 23 aug 2012, 11:21

Beste forumleden,

De meesten onder jullie zullen hun weg al wel gevonden hebben naar onze determinatie-database:
http://www.fossiel.net/determinatie/determinatie.php
Dit is een archief van fossielen, gecrosslinked op basis van ouderdom, locatie, en in beperkte mate taxonomie.
Zeer recent heeft deze database de kaap van 2500 fossielen bereikt, niet in het minst dank zij de talrijke bijdragen van deze jullie! Deze zijn verdeeld over een 40-tal taxonomische categorieën, van trilobieten tot sphenophyta. Dit is, alles in beschouwing genoemen, wel al wat :D

De gegevens kunnen opgevraagd worden per vindplaats, per ouderdom, per taxonomische categorie, via de zoekmodule, ... Zo kan je zelf soortenlijsten op maat bekijken.

De database wordt beheerd door 14 vrijwilligers, die fouten kunnen opsporen en aanpassingen kunnen doorvoeren.

Naarmate zo'n systeem groeit, is er eigenlijk maar één manier om de kwaliteit ervan te waarborgen, en dat is collectieve controle: iedereen kan meebouwen om dit systeem verder uit te bouwen en te verbeteren. Daarom een warme oproep naar alle forumleden.

Hoe kan je helpen?
1. Gebruik en controleer het systeem! Zie je foutjes, heb je twijfels bij een determinatie, - Stuur ons een mailtje met je suggesties of start een topic op het forum.
2. Voeg informatie en foto's toe! Richt je hierbij in de eerste plaats op wat er nu nog ontbreekt, i.e. soorten die er nog niet instaan, tandposities die mankeren, foto's die duidelijker zijn dan huidige foto's etc. Het doel is om een zo volledig mogelijk overzicht te geven en de kwaliteit stelselmatig te verbeteren. Waar zitter de gaten in het systeem en kan je deze opvullen? Aanvullingen kunnen gemaild worden (steeds voorzien van de nodige informatie).
3. Heb je ideeën rond de functionaliteit van het systeem, kan er iets beter? - Stuur ons een mailtje met je suggesties.

Alvast bedankt voor de input!

[Bewerkt door Frederik op 23-08-2012 om 10:23 NL]

[Bewerkt door webmaster op 25-08-2012 om 21:43 NL]

[Bewerkt door Frederik op 31-07-2013 om 15:56 NL]


Try to learn something about everything and everything about
something (TH Huxley)

 
Gebruikersavatar
webmaster
Senior Lid
Berichten: 2439
Lid geworden op: 09 sep 2003, 21:20
Contacteer:
Antw: Determinatie database

Bericht door webmaster » 25 aug 2012, 22:43

Ik heb deze discussie even tot Sticky verheven. Onze site onderscheid zich van de meeste anderen door de vele vindplaatsbeschrijvingen én de vrij professioneel opgezette en uitgebreide foto database.

Veel verzamelingen herbergen veel moois wat vaak voor iedereen verborgen blijft in kasten en dozen. Trek die kasten en dozen maar eens open, en deel ook het moois via de foto determinatie database. Zo kan iedereen ervan genieten, en kunnen we er ook nog wat van leren!


Kennis telt!
Webmaster www . fossiel . net


Plaats reactie