Pagina 1 van 1

van de weggeeftafel van Spongebob

Geplaatst: 17 sep 2012, 13:10
door phil
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

ik kreeg dit ammonietje van Tom en ik beloofde een foto te plaatsen na de prep. Het is een douvelleiceras gevonden in CBN. Deze leefde in het onder albiaan en wordt over heel de wereld gevonden en is dus een goed gidsfossiel, op CBN is het geen alledaagse vondst. Hij behoort tot Ancycloceratina en is dus verwant met de heteromorphe (ontrolde) ammonieten.
De oorsprong van zijn naam is ook wel bijzonder, meestal wordt een naam als eerbetuiging gegeven. De vrouw van Henri Douvillé nam het niet zo nauw met de huwelijkstrouw en zette haar man regelmatig hoorns; ceras betekent in het grieks hoorn. De naam werd hier eerder uit spot gegeven. :D
groetjes

Antw: van de weggeeftafel van Spongebob

Geplaatst: 17 sep 2012, 13:13
door Frederik
Dat is een heel mooie, naar CBN normen zeker niet alledaags!

Antw: van de weggeeftafel van Spongebob

Geplaatst: 17 sep 2012, 15:41
door Stijn
Inderdaad, zelden zo een mooie Douvilleiceras van CBN gezien! Mooi prepwerk Phil!

Antw: van de weggeeftafel van Spongebob

Geplaatst: 17 sep 2012, 20:07
door Spongebob
Hey Phil, dat heb je snel en mooi gedaan.
Bij mij lag ie al jaren in de Escalles-lade en waarschijnlijk was hij daar ook nog jarenlang blijven liggen weg te kwijnen. Ik ben blij dat er een goede bestemming voor is gekomen.