Pagina 1 van 1

Bijtsporen of krassen?

Geplaatst: 26 dec 2012, 14:54
door Rick99
Afbeelding

Dit is een rib die ik bij HvH heb gevonden. Er zitten meerdere van deze bijtsporen/krassen op. Dit zijn de twee grootste (1.5cm). Als ik er met mijn vinger overheen ga voel ik wel dat het geen lichte krasjes zijn maar dat het wel in ieder geval 1 à 2 mm diep is. Ik weet niet of de foto heel erg onduidelijk is, want ik ben geen topfotograaf.

Alvast bedankt!

Rick

Antw: Bijtsporen of krassen?

Geplaatst: 26 dec 2012, 15:09
door sjaak
Gelet op het kleurverschil denk ik dat dit recente krassen zijn, bijvoorbeeld veroorzaakt bij het opspuiten.

Antw: Bijtsporen of krassen?

Geplaatst: 26 dec 2012, 16:26
door Mcgyver
Hallo Rick, ik sluit me aan bij Niels. Wanneer de sporen veroorzaakt zijn bij leven of juist na de dood van het dier krijgen ze bij het mineraliseren bijna dezelfde kleur als de rest.
Maar het blijft een leuke vondst uiteraard.
Weet je ook van welk dier de rib afkomstig is?

Mvg,

Dirk

Antw: Antw: Bijtsporen of krassen?

Geplaatst: 27 dec 2012, 08:57
door Rick99
Mcgyver schreef:
Weet je ook van welk dier de rib afkomstig is?

Dirk,

Ik weet nog niet van welk dier het afkomstig is. De rib staat ook in een ander topic http://www.fossiel.net/forums/viewtopic ... icID=16717
Er is nog geen antwoord opgegeven van welk dier, maar bij ribben en wervels van zoogdieren is dat heel erg moeilijk.

Gr. Rick

[Bewerkt door Rick99 op 27-12-2012 om 08:57 NL]