Pagina 1 van 1
schildpad Zandmotor
Geplaatst: 30 sep 2013, 17:48
door maarten76
Zouden dit stukjes schildpad kunnen zijn?
gevonden op de zandmotor.
Antw: schildpad Zandmotor
Geplaatst: 30 sep 2013, 18:38
door SantanaFormatie
Hoi Maarten,
Lijkt er wel op.
Gezien de foto's en de vorm is het linkerstuk mogelijk een stukje geweest bij de nek.
Zover ik weet is er alleen Europese moerasschildpad gevonden op de Zandmotor.
Gr,
Sander
[Bewerkt door SantanaFormatie op 30-09-2013 om 18:39 NL]
Antw: schildpad Zandmotor
Geplaatst: 30 sep 2013, 19:03
door sjaak
Ja. Emys, inderdaad. Er loopt een onderzoek. Hopelijk weten we binnen kort iets meer over de ouder dom.
Zelf gok ik op vroeg Holoceen.
Antw: Antw: schildpad Zandmotor
Geplaatst: 30 sep 2013, 20:40
door SantanaFormatie
sjaak schreef:
Ja. Emys, inderdaad. Er loopt een onderzoek. Hopelijk weten we binnen kort iets meer over de ouder dom.
Zelf gok ik op vroeg Holoceen.
Qua ouderdom zou ik de schildpadvondsten van Hoek van Holland en de Zandmotor ook plaatsen in het Holoceen. Het onderzoek zal het moeten bevestigen.
Antw: schildpad Zandmotor
Geplaatst: 30 sep 2013, 23:40
door maarten76
Hoi heren,
Had zelf dit stuk gelezen,
http://www.lacerta.nl/sites/default/fil ... 20-125.pdf en dacht toen zelf ook dat Holoceen het meest voor de hand moest liggen. Maar goed voor uitsluitsel moeten we dus nog even geduld hebben. Wel leuk dat het schildpad is.
Antw: schildpad Zandmotor
Geplaatst: 01 okt 2013, 10:30
door sjaak
Ja, waarschijnlijk zijn ze toen allemaal in de soep beland...
Antw: schildpad Zandmotor
Geplaatst: 14 okt 2013, 13:27
door Schouwenburg
Hallo, ik was al een tijd met schildpadden bezig, maar ik heb de publicaties van Niek Kerkhoff niet kunnen verbeteren en daarom niets geplaatst. Het idee dat dat schildpad door de mens is uitgeroeid in Nederland ben ik het absoluut niet mee eens. Natuurlijk zijn er velen, die in de fuiken terecht zijn gekomen, opgegeten. Behalve de mens hebben ook vele andere dieren, waaronder reigers, ze ook gegeten. Het grootste gevaar voor de moeras schildpad is de winterrust. Als ze daar verzwakt in gaan sterven ze in de winterperiode, ingegraven in de modder. Daarom vinden we er in verhouding veen van. De reden van uitsterven is naar mijn mening de afkoeling tegen het eind van de steentijd, waardoor alleen nog mannetjes uit de eieren kwamen, of dat de ze helemaal niet meer uitkwamen.
Charlie