Pagina 1 van 1

minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 09 jan 2014, 22:11
door jorien
Hallo,

Ik ben opzoek naar informatie over een speciaal soort mineraal.
Ik ga mijn mineralen vaak kopen bij dezelfde persoon en hij had onlangs een speciaal lot opgekocht.
Dit waren een hele reeks mineralen uit de Gobi woestijn.
Ze lijken helemaal niet op de gekende mineralen, op steen of kristal en dergelijke.
Het zijn net gesmolten stenen maar ik vond ze erg intrigerend.
Ik heb dit eens verder opgezocht en blijkbaar zijn er in de Gobi woestijn in in de 19 of begin 20 ste eeuw enkele meteorieten neergestort.
Ik heb heel weinig gelijkende mineralen gevonden maar degen die er sterk op leken bleken uit een krater te komen.
Ik vermoed dat door de hitte het zand en de wind mineraal meteorieten zijn ontstaan als zoiets dergelijk bestaat.
Kan iemand me hiermee helpen?
weet iemand hier wat meer over of wat het zouden kunnen zijn?
ik ga er in ieder geval enkele halen want ik vind ze zeer uitzonderlijk.
Het is natuurlijk altijd fijn te weten wat je in huis haalt.

De foto is een voorbeeld dat ik vond op internet
degene die ik gevonden heb zijn vele vele mooier maar zo hebben jullie een idee op wat het ze lijken.

Alvast erg bedankt en ik hoop dat iemand me kan helpen.

Groeten Jorien

Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 11:45
door Camiel
Wat ik kan opmaken uit je verhaal, heb je mogelijk te maken met tektiet (in het Engels tektite). Tektieten zijn kleine, glasachtige fragmenten, meestal 2,5 tot 5 cm groot, van gestold materiaal met een hoog silicagehalte. De algemene aanname is nu dat deze ontstaan tijdens een meteorietinslag op aarde. Door de kracht van de inslag smelt een gedeelte van het materiaal uit het inslaggebied, wordt vervolgens de lucht in geslingerd en stolt tijdens de val richting aarde weer. Hierdoor hebben tektieten vaak een aerodynamische vorm, bijvoorbeeld een druppelvorm. Het gebied waar deze fragmenten weer op de aarde terecht komen, wordt een strooiveld genoemd. In tegenstelling tot meteorieten zijn tektieten dus niet afkomstig uit de ruimte, maar hebben een aardse oorsprong.

Het zou leuk zijn om wat foto’s te tonen, indien je wat stukken zou aankopen.

Groeten, Camiel

Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 12:09
door Frederik
Allemaal mogelijkheden. Best dat Jorien even een foto plaatst van de stukken waar het over gaat.

Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 13:31
door jorien
Afbeelding

Afbeelding

Dit zijn de enige twee die ik kan vinden op het internet die uti de zelfde woestijn komen en ook de naam van een mineraal krijgen.
Degene die ik in de winkel zag waren nog mooier maar zo krijgen jullie een ide van de aard van "mineraal".
Alvast bedankt voor de reacties ;)

Groetjes

Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 14:58
door Frederik
Misschien een domme vraag, maar kan de verkoper je niet vertellen wat het is? Als je erdoor geïntrigeerd bent en de prijs valt mee kan je natuurlijk altijd eentje kopen en het verder onderzoeken.

Maar als de prijs aan de hoge kant is en je weet niet wat je koopt, zou ik adviseren het niet te doen. Weten wàt je koopt is meestal de belangrijkste voorwaarde om een goede aankoop te doen.

Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 18:31
door Camiel
De getoonde foto's lijken total niet op tektite.
Ik zou je niet kunnen verder helpen.

Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 19:52
door jorien
Neen hij zegt gewoon dat het mineralen zijn uit de gobi woestijn maar ikk vind ze er alles behalve uitzien als de gekende mineralen.
Maar het is duidelijk iets speciaal.
Ze kosten 30 tot 50 euro dus ik ga er zeker enkele leuke uitkiezen.


Re: minerale uit de gobi woestijn

Geplaatst: 14 jan 2014, 20:02
door phil
toch veel geld voor iets dat je niet weet wat het juist is