Pagina 1 van 1

Fossiel gewei of Ophio morpha ?

Geplaatst: 11 feb 2014, 12:21
door Silex
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Dit fossiel heb ik enkele jaren geleden gevonden in Kesselt Lanaken (B) dicht bij het Albertkanaal. Nu is de vraag wat kan dit zijn? Een stuk tand van een Mammout of een stuk gewei? Volgens een bioloog die ik onlangs deze vraag stelde is het waarschijnlijk
een Ophio morpha. Het is wel een zeer harde steen en hol over de volledige
lengte +/- 30cm. Wie kan hier een mogelijke verklaring voor geven?

Antw: Fossiel gewei of Ophio morpha ?

Geplaatst: 11 feb 2014, 12:25
door Frederik
De term 'Ophiomorpha' is een vormgenus en slaat op een bepaald type fossiele graafgang. Dat zal er alvast dichter bij zitten dan gewei of een ander bot. Ik zie ook geen botstructuur.
Mogelijk gaat het hier om een stuk silex (dat is in ieder geval zeer hard), dat zijn oorsprong kent in een graafgang. Komt ook overeen met wat je zou verwachten van die locatie.

Antw: Fossiel gewei of Ophio morpha ?

Geplaatst: 11 feb 2014, 18:18
door hubertus68
Hallo Aloys,

ten eerste: ik vind het altijd beleefd als iemand zich eerst eventjes voorstellt voordat hij anderen om iets vraagt.

O.K., jou username is eigentlijk al de oplossing van de vraag. Het is een stuk silex of "vuursteen". Ik vind deze ook regelmatig op de akkers in het grensgebied tussen Aken (D) en Vaals (NL). Het blijken inderdaad resultaten van chemische processen te zijn, die zich rondom graafgangen afspelen.


Groeten
Oliver