Pagina 1 van 1

Denemarken paastrip 2006

Geplaatst: 18 apr 2006, 19:45
door Supergraver
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

En hier ook nog even een kort verslagje van mijn tussenstops in Denemarken.
Zoals de meeste nu ongeveer wel weten, woon ik nu al ongeveer 2 jaar in Noorwegen.
De week voor pasen had ik uitgetrokken om een bezoekje te brengen aan Mill (oja en ook aan mijn vrienden en fam in Ned :) ). Ik ben met de auto gegaan (want het plan was om ook even 1 of 2 groeves in Denemarken te bezoeken.
Op de heenreis ben ik zo\'n anderhalf uur gestopt bij de groeve te Dalbyover. En de pret begon al bij het uitstappen uit de auto. Laten we zeggen, ik heb lekker zee-egels geraapt. Ik denk dat het allemaal Echinocoryssen zijn. De foto\'s volgen nog op de vindplaatsen pagina, maar moet de berg nog schoonmaken.
Foto 1: de groeve
Foto 2: een van de vele zee-egels

In ned 2x naar Mill geweest en op de terureis nog een keer in Dalbyover (deze keer wat kieskeuriger geweest :) ).
Ook ben ik even te Ellidshøj getopt. De hellingen van deze groeve lagen bezaait met brokjes schrijfkrijt, maar in de korte tijd die mij reste heb ik er geen fossielen aangetroffen wel deze salamander die eerst voor dood speelde.
Foto 3: de salamander
Foto 4: Sal uitvergroot.

Volgende trip naar/door Denemarken zal ik weer andere vindplaatsen bezoeken.

Gr

Martijn

Antw: Denemarken paastrip 2006

Geplaatst: 18 apr 2006, 20:26
door Supergraver
Afbeelding

Afbeelding

Hier alvast een voorproefje van de zee-egels uit Dalbyover. Jammer genoeg zijn deze wat beschadigt, maar een stuk met op z\'n minst 3 zee-egels erin laat je gewoon niet liggen.Ik ben nog bezig met dit stuk.

Gr

Martijn

[Bewerkt door Supergraver op 18-04-2006 om 19:27 NL]

Antw: Denemarken paastrip 2006

Geplaatst: 20 apr 2006, 17:51
door Casper
Martijn,

mooie vondsten, en ook mooie foto\'s!

grt, Casper

Antw: Denemarken paastrip 2006

Geplaatst: 20 apr 2006, 19:04
door Bram
Hallo iedereen,

Ik heb het misschien al eens eerder laten merken op het forum, maar ik ga in de meivakantie naar mors, Denemarken. Daar ga ik naar verschillende vindplaatsen en waarschijnlijk ook naar een fossielenmuseum (ook 1 dagje naar Legoland :D ). Ik heb er echt superveel zin in!!!

Groetjes Bram.