Fossiel koraal uit de Pennines/Eden Valley

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
andersschinkel
Berichten: 717
Lid geworden op: 24 aug 2014, 17:54
Fossiel koraal uit de Pennines/Eden Valley

Bericht door andersschinkel » 24 aug 2014, 18:12

Afbeelding

Hallo,

Hierbij een foto - mijn eerste, ik ben nieuw op fossiel.net - van fossielen die ik (vorig jaar) vond in de Pennines, op de rand van de Eden Valley, om precies te zijn bij Reigill, in een beekje genaamd Faraday Gill, dichtbij de top van Nine Standards Rigg. Volgens mijn eigen speurwerk op internet en boekjes over de geologie van de Pennines moet het hier om Dibunophyllum Bipartitum gaan, een 'solitair koraal' uit het Carboon. Kan iemand dit bevestigen? De doorsnee van de 'kop' in de kleinere steen is ca. 3,5 cm. De lengte van het stuk in de grotere steen is ca. 9 cm.

Bij voorbaat dank voor de reactie!

Groet,

Anders

[Bewerkt door andersschinkel op 25-08-2014 om 12:38 NL]



 
Gebruikersavatar
andersschinkel
Berichten: 717
Lid geworden op: 24 aug 2014, 17:54
Toevoeging: meer foto's fossiel koraal uit de Pennines/Eden Valley

Bericht door andersschinkel » 25 aug 2014, 12:57

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Hierbij nog enkele (hopelijk betere) foto's, wie weet ook geschikt voor opname in de database / het determinatiesysteem - als dit fossiel eenmaal met zekerheid gedetermineerd is.




Plaats reactie