Pagina 1 van 1

Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 09 jan 2015, 12:03
door JJK
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Beste forumbezoekers,

Enige tijd geleden heb ik een verzameling fossielen en mineralen in handen gekregen. Ik weet er helaas nog erg weinig van af, maar wil me er graag verder in verdiepen. Bij de verzameling zaten deze twee platen die volgens mij het positief en negatief van hetzelfde fossiel zijn. Kan iemand mij helpen bij het identificeren van dit fossiel? Ik heb helaas geen informatie over de ouderdom of vindplaats... Maar gelukkig wel duidelijke foto's :-)

Erg bedankt!

Jelte

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 09 jan 2015, 12:57
door Maurice
Hallo,

Volgens mij is dit een tweekleppige.
Misschien wel een Inoceramus.
weet iets meer van de afkomst van het fossiel?

Groeten,
Kevin

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 09 jan 2015, 13:43
door hubertus68
Beste Jelte,

zonder vindplaats is het heel moeielijk.
Op eerste zicht blijkt het om gesteente uit het Carboon tijdperk te gaan (ca. 300 tot 360 milljoen jaren geleden). Maar dit is een gok.

Wat het schelpje betreft: ik denk dat het om een schelp uit de familie Posidoniidae gaat.
Zoek maar eens via Google naar de genera Posidonia of Bositra.

Sorry, maar meer kan ik niet voor je doen.

Groeten,
Oliver


[Bewerkt door hubertus68 op 09-01-2015 om 13:43 NL]

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 09 jan 2015, 14:13
door JJK
Dag Kevin en Oliver,

Erg bedankt voor jullie reacties. Helaas weet ik dus niets over de vindplaats of de afkomst en dat maakt het inderdaad een stuk moeilijker. Ik ga eens speuren naar aanleiding van jullie suggesties!

Dank!

Jelte

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 12 jan 2015, 16:24
door ROAB
Het lijkt veel op fossielen die ik zelf rondom Watchet (UK) gevonden heb.

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 12 jan 2015, 17:03
door Frederik
Zeer soortgelijke bivalven zijn ook gekend uit Toarciaanafzettingen in Duitsland, Luxemburg en de UK (vb. de Posidonienschiefer).

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 12 jan 2015, 23:51
door hubertus68
Yep, daarom zij ik dat deze vondst tot de familie Posidoniidae behoord. Ik dacht ook ten eerste an de "Posidonienschiefer". Maar is het stuk een beetje TE grillig voor een Posidonia. Maar dit zou aan de bewegingen tijdens de fossilisatie kunnen liggen???

Beste Groeten,
Oliver

Antw: Wat voor fossiel is dit?

Geplaatst: 15 jan 2015, 09:51
door JJK
Allen,
Erg bedankt voor jullie hulp en reacties! Ik ben weer een klein beetje wijzer geworden op het gebied van fossielen.

Jelte