Pagina 1 van 1

Vondsten les falaises (talmont) en pointe du chay (la rochelle)

Geplaatst: 22 feb 2015, 15:33
door mbakker
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Hallo allen,

Afgelopen week op vakantie geweest naar France en daar kort fossielen gezocht op 2 plaatsen waarover weinig op het forum stond.
Bovenstaande zaken onder andere gevonden. Veel brachio's - zee-egels - crinoiden.
Enige foto waarover ik niet uit kom het laatste voorwerp - is het een stuk koraal? - zee-ster of helemaal niets?
Alvast bedankt!

[Bewerkt door mbakker op 22-02-2015 om 15:41 NL]

Antw: Vondsten les falaises (talmont) en pointe du chay (la rochelle)

Geplaatst: 23 feb 2015, 10:59
door Frederik
Hey, dat is erg mooi gevonden. Die regulaire zee-egels zijn doorgaans niet zo gemakkelijk te vinden, dus daar kan je best blij mee zijn.

Wat dat laatste voorwerp is, is me niet geheel duidelijk. Het stuk lijkt me moeilijk te interpreteren vanop foto.
Denkpistes die je zeker zou kunnen uitpluizen zijn volgens mij sporenfossiel of spons. Iets verder gezocht, en als ik ervan uitga dat de bewarinstoestand niet zo denderend is, zou je eens moeten kijken of je een gastropode van het merk Aporrhais kan uitsluiten. Een voorbeeld dat misschien duidelijk maakt wat ik bedoel: http://www.geodienst.de/Aporrhais%20buchi.jpg
Maar dat is al redelijk vergezocht van me.

Antw: Vondsten les falaises (talmont) en pointe du chay (la rochelle)

Geplaatst: 24 feb 2015, 15:47
door mbakker
Ha Frederik,

Bedankt voor je reactie. Ben me zeker aan het verdiepen in sponzen en koraal.
Zal proberen of ik van de week betere foto's kan maken.
Het stuk is geen sporenfossiel, er zitten echt stukken in van 0,5cm doorsnede die doorlopen als uitlopers.
Die gastropode is ook een mooie optie, al tel ik op deze fossiel sowieso 4 uitlopers.
Ik probeer deze week nog met mijn SR camera even betere macro foto's te maken.
In ieder geval bedankt!