Pagina 1 van 3

ENCI 18-04

Geplaatst: 21 apr 2015, 09:43
door Dirk
Afbeelding

Die Lars toch; leuk voor hem. Nu maar hopen, dat ze ook de schedel vinden, die is toch altijd het meest beeldbepalend.
Verder was de ENCI weinig spectaculair, voor ons geen mosa skelet. Ik hoorde van diverse mensen dat ze niets hadden gevonden.
Wij hadden met z'n 2-en ook weinig, maar in ieder geval nog iets; en geluk, dat het meerdere soorten betreft.
Links 2 pseudocorax affinis, midden, volgens mij, serratolamna serrata en rechts boven Plicatoscyllium minutum; rechts onder weet ik eigenlijk niet, op een fotopagina kom ik de naam Squatirhina kannensis Male tegen, die er het meest op lijkt.
Maar ik ken mijzelf, dus of dit allemaal klopt .... Suggesties zijn zeer welkom!
Met hartelijke groet, Dirk

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 21 apr 2015, 09:55
door hubertus68
dirk schreef:
Verder was de ENCI weinig spectaculair, voor ons geen mosa skelet.
Haha, een goeie Dirk! Ik had deze keer ook geentje.
Maarja, wat moet je met al die skeletten ;-)

Ik denk dat je met de namen goed zit.


Groeten,
Oliver

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 22 apr 2015, 00:41
door Indagator
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Hoi dirk,

toch nog leuke vondsten. Ik gebruik jouw topic om even mijn vondsten van afgelopen zaterdag te delen als je het niet erg vindt.

Foto 1 de collectie afkomstig uit een steen met een kolonie zee-egels waarvan ik er een aantal heb geborgen en geprepareerd. Doordat deze niet opgevuld zijn een vervelend klusje om te prepareren.
Foto 2/3 is de enige met meerde heimasters prunella bij elkaar
Foto 4 Rhynchopygus Lapiscancri of marmini ben ik nog niet helemaal over uit.
Foto 5 Nucleopygus scrobiculatus
Foto 6 brachiopode met vermoedelijk deel van het arm skelet er nog in
Foto 7 Ganopristis Leptodon compleet 1.2 cm groot, kleinste die ik ooit heb gezien
Foto 7 Nucleopygus coravium? en Archaeolamna Kopingensis uit de horizont van lichtenberg
Foto 8 belemnieten met een oolopygus en bivalvia??

Verder nog enkele pseudocorax en een grijptand van enchodus.

Al met al geen slechte dag.

Groeten,
Arno

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 22 apr 2015, 10:15
door hubertus68
Afbeelding

Hoi Arno,

mooie vondsten!
De kleine egel op foto 4 is een Rhynchopygus marmini. R. lapiscranci is een oude naam voor Procassidulus lapiscranci en dus niet meer geldig.

Het object op de laatste foto (hetgene waarvan jij denkt dat het een mossel is) vind ik interessant. Wil je dit in de steen laten of zou je het dr uithalen willen om het ook eens van de andere kant te kunnen zien? Op eerste zicht dacht ik aan een fragment van een Cirripede maar daarvan ben ik niet echt overtuigt.

Hierbij wil ik – als ik mag – ook nog een fototje van een vondst uit de Meerssen kalk tonen. Ik heb niet echt een idee wat dit zou kunnen zijn. Merkwaardig zijn die kleine ronde bijna kelkvormige objecten, die onder die net-structuur liggen. Is dit misschien een bryozoa-kolonie?

Groeten, Oliver

[Bewerkt door hubertus68 op 22-04-2015 om 09:17 NL]

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 22 apr 2015, 11:07
door Stijn
@Arno: dat blokje met belemnieten op je twee laatste foto's interesseert me wel als je wil ruilen. Er zit namelijk een rhyncholiet op, een stukje van een nautilusbek.

mvg stijn

Antw: Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 22 apr 2015, 14:26
door Indagator
Stijn schreef:
@Arno: dat blokje met belemnieten op je twee laatste foto's interesseert me wel als je wil ruilen. Er zit namelijk een rhyncholiet op, een stukje van een nautilusbek.

mvg stijn

Hallo Stijn,

die had ik nog niet uit de ENCI en zo groot zeker niet. Bedankt voor de determinatie. Voorlopig wil ik hem nog in de collectie houden maar mocht ik de volgende keer nog een vinden uit dezelfde laag kunnen we het over ruilen zeker hebben.

Groeten,
Arno

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 22 apr 2015, 14:38
door Indagator
@ Oliver,

Bedankt voor het ophelderen omtrent Rhynchopygus marmini en lapiscancri.

Ik denk dat de foto die hebt gemaakt inderdaad een bryozoa kolonie is. Prachtig in beeld gebracht.

Groeten,
Arno

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 24 apr 2015, 17:14
door Jurassic Lars
Mooie vondsten allemaal!!

Gr,
Lars

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 24 apr 2015, 18:43
door Spoorzoeker
Mooie vondsten Arno.
Vooral die brokken met de zeeegeltjes zijn prachtig.
Gefeliciteerd.
Groet,
Hans

Antw: ENCI 18-04

Geplaatst: 24 apr 2015, 21:48
door Marijn14
Zeker mooie vondsten!




[Bewerkt door Marijn14 op 26-04-2015 om 16:24 NL]