Pagina 1 van 1

Helmsdale bot uit het jura

Geplaatst: 10 sep 2015, 23:09
door sjaak
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Deze vondst dateert van de zomer. Helmsdale ligt in Schotland en de vindplaats betreft Jura afzettingen. Dit is een leuke vondst met een bijna compleet bot. In de steen bevinden zich nog wat kleine vissenbotjes en tandjes. Ik kom niet veel verder met het bot. Gelet op de afzetting is mijn "best guess" dat dit een marien reptiel was, mogelijk een fibula van een krokodilachtige. Iemand een beter idee?

Antw: Helmsdale bot uit het jura

Geplaatst: 11 sep 2015, 01:25
door Optimo
Geen idee ,wel een interessant stuk misschien ontdek je er nog wel meer in !

Gr

Huug

Antw: Helmsdale bot uit het jura

Geplaatst: 11 sep 2015, 08:48
door Jurassic Lars
Stukje van Nessie?:D

Denk ook in die richting.

Gr,
Lars

Antw: Helmsdale bot uit het jura

Geplaatst: 11 sep 2015, 09:16
door sjaak
Ja, Nessie! Maar dan weleen hele verre nazaat. We hebben Nessie niet gezien deze keer. De vorige keer ook niet trouwens.

Dank voor de bevestiging van mijn denkrichting. Andere gegadigden zijn plesiosaurus of ichthyosaurus, maar die hebben niet van dit soort botten. Ik kan die in elk geval niet plaatsen in het skelet van deze dieren.

Antw: Helmsdale bot uit het jura

Geplaatst: 11 sep 2015, 20:04
door sjaak
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Toch handig als je vlakbij Naturalis woont. Ik zie veel gelijkenis met een bot uit de poot van een krokodil. Deze komt ook uit het Jura. Ik houd het daar maar op.