Pagina 1 van 1

Pristiophorus sp.

Geplaatst: 06 feb 2016, 18:04
door Basjacobs1999
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Hoi fossiel.netters,

Het is mijn vader weer gelukt hoor, deze keer een Pristiophorus sp. ;)
Hij was wel een beetje lastig op de foto te krijgen dus ik hoop dat hij goed zichtbaar is. Hij is namelijk maar 7mm groot.
Als ik het goed heb is dit ook weer een best zeldzame soort om heel te vinden ?
Het gruis is nu wel helaas weer zo goed als op, maar er zijn heel wat leuke dingen uit gekomen :)

Gr. Bas


[Bewerkt door Basjacobs1999 op 06-02-2016 om 18:05 NL]

[Bewerkt door Basjacobs1999 op 06-02-2016 om 18:14 NL]

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 06 feb 2016, 18:54
door strandjutters
Hallo Bas,ik had je nochtans verwittigd ;)
je vader moet je niet in je gruis laten scharrelen :)



Super mooie vondst,en zeker compleet best wel zeldzaam,ik heb er in mijn loopbaan misschien 5 compleet gevonden op verschillende plaatsen.

Maar bij het zien van dit tandje weet ik waar je gruis hebt gezocht ;)


GR

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 06 feb 2016, 19:03
door Basjacobs1999
Hoi Pascal,

Het komt niet van jou favoriete plekje. We hebben hier een paar testzeefjes gedaan maar zo goed als helemaal niets van tanden gezien en het zeefde daar erg lastig dus toch maar niet meegenomen.
Was een al gezeefde laag waar raar genoeg ook nog een aantal complete grote tanden uit kwamen. Was gewoon een hoop gezeefd spul. Weet niet waar deze persoon naar gezocht heeft ;)

gr

[Bewerkt door Basjacobs1999 op 06-02-2016 om 19:03 NL]

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 06 feb 2016, 19:31
door strandjutters
Nee dat weet ik Bas,op mijn favoriet plekje liggen deze tandjes niet,maar ik zal je wel tonen als we eens samen zijn waar je dit gruis van hebt genomen ;)


GR Pascal

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 06 feb 2016, 19:55
door Extincthunter
Leuk tandje Bas!!
Ik had er onlangs ook weer 1tje :)
heb er ondertussen 4 ze zitten er zeker niet vaak tussen :)

grtz

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 06 feb 2016, 21:44
door strandjutters
BTW Bas,dit is een tussentandje uit het zaagblad,je hebt normaal telkens twee lange tandjes en zo één korte ertussen,te herkennen aan de korte kroon en de brede wortelbasis.

Gr Pascal

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 08 feb 2016, 09:33
door Ewoudploeg
Wat een prachtig tandje! Proficiat! Staat hoog op mijn lijstje, maar als je nooit aan zoeken toe komt...........

Antw: Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 08 feb 2016, 11:33
door Basjacobs1999
ewoudploeg schreef:
Wat een prachtig tandje! Proficiat! Staat hoog op mijn lijstje, maar als je nooit aan zoeken toe komt...........
Dan wordt het inderdaad moeilijk, maar als je een keer kan gaan zoeken veel gruis meenemen. Ook al is de kans klein dat je deze soort vind, je vind bijna altijd wel iets leuks.

Mvg Bas

Antw: Pristiophorus sp.

Geplaatst: 09 feb 2016, 09:29
door Ewoudploeg
Dat klopt Bas. Veel gruis meenemen loont. De laatste keer dat ik er was heb ik een emmertje gruis meegenomen. Toch een paar voor ons nieuwe soorten: Squalus sp., Cetorhinus maximus, zeer kleine posterieure Notorhynchus/Hexanchus (4 mm breed), veel roggen en vissentandjes, zeeegelstekeltjes, etc. Zeer de moeite en thuis toch het gevoel hebben in Antwerpen te zitten. Dat compenseert het weinige zoeken toch mooi!