Pagina 1 van 1

Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 11 apr 2016, 20:42
door suffeleersT
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Een paar dagen geleden toch aan iets anders begonnen ter afwisseling van het prutsen aan die scutellum (waarvan het cephalon wel degelijk in stukken ligt maar er toch uit zal komen, Foto's volgen later).

Dacht prep tussendoor snel wat anders.

HAHAHA

Dat had je gedacht zei de steen. Ik kom van Ofaten uit een laag ergens tussen de Morocconites couche en de Methacantina couche in de Tazoulait Formatie en als je denkt dat ik makkelijk ben, denk dan snel maar iets anders.

Al na een half uurtje werken op een paar mm wist ik het al.
Men komt al eens moeilijke scheiding tegen en dan denkt men het kan toch niet veel erger.
En dan kom je zo iets tegen.

HAHAHA

Ik had u gewaarschuwd.

Het gaat tergend traag vooruit. Was eerst niet zeker dat het om een phacopide ging. De doorsnede leek me er niet op. Of hij moest ergens mooi aan de zijkant gespleten zijn. Wel dat is. Ben begonnen aan het pygidium. Daar zag de schaal het dikst en stevigst uit. En vermits ik niet zeker was van de soort wou ik het risico niet lopen om een oog te doorboren. Werk mijn weg via de centrale as naar het cephalon toe.
Het pygidium dat stilletjes aan vrij komt duid toch op een Phacopide. Denk een Barrandeops Granulops. Al weet ik niet of dezeop die locatie voorkomt. (De gekende soorten van die locatie zijn Barrandeops ovatus en Boeckops stelcki )
Dit leid ik af aan de enorme hoeveelheid aan tubercle van klein naar groot, dik en dun. En overal. Die ik er echt één voor één moet uitpreppen. Kan echter niet voorkomen dat er hier en daar eentje springt. De matrix plakt er echt rond. Werken tot op de schaal is weer noodzakelijk. En dan blijft er nog wat ophangen dat heel voorzichtig word verwijderd.

Dit word een prep die, als ik hem goed wil doen, mij een paar maanden gaat kosten.
En tuurlijk wil ik het goed doen. Binnen een week of 2a3 zal het pygidium wel vrij zijn.
De totale lengte van de trilo is ongeveer 8cm.

Groeten

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 11 apr 2016, 22:18
door strandjutters
Prachtig Tim.

Je ging toch verder doen aan die scutellum ? ;)


Dit wordt een mooie,maar ik geloof nooit dat je drie weken aan het pygidium zal werken ;)


GR Pascal

Antw: Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 12 apr 2016, 20:18
door suffeleersT
strandjutters schreef:

Dit wordt een mooie,maar ik geloof nooit dat je drie weken aan het pygidium zal werken ;)

GR Pascal
Oh toch wel hoor. Als ik nu een foto zou posten van de vooruitgang zou je denken dat het dezelfde foto is als de laatste. Er is nochtans weer een paar uur aan gewerkt hoor. Juist een paar tubercles vrij gekregen. Nooit wil ik nog materiaal van oufaten. En zeggen dat ik er nog 3 van liggen heb. Heb er al wat van getest, bv; die Hollardops met al de schaal in het tegenstuk is niet te doen, gewoon geen, maar ook geen scheiding.

Eer dat deze eruit is is de zomer al terug om denk ik. Maar ik zal hem eruit krijgen al werk ik er een jaar aan. De rest loopt niet weg. Er komt alleen maar bij ;)

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 08 mei 2016, 20:21
door suffeleersT
Afbeelding

Nog eens even een update.

Hoeveel uren ik al aan deze bezig ben weet ik al lang niet meer. Wil het zelfs niet weten.
Ongelofelijk moeilijk materiaal. Maar traag, maar zeker komt hij tevoorschijn.

Al de thoraxsegmenten zijn gevonden. Eerst deze vrij leggen en dan op naar het cepahlon.

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 08 mei 2016, 21:09
door drongen
Ziet er heel goed uit Tim, ik kan er van meespreken die kleven! Doe zo voort.
Peter

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 08 mei 2016, 21:22
door suffeleersT
Bedankt Peter.

Ja je hebt er één van net dezelfde locatie. Waarschijnlijk samen gevonden, dus je weet hoe moeilijk ze zijn. Soms is het net of de schaal en matrix door één of andere kristallisatie gewoon één geworden zijn.

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 08 mei 2016, 21:45
door drongen
Inderdaad Tim een soort kristallen die kleven zoals je het zelden meemaakt
Peter

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 09 mei 2016, 16:08
door Lugo
Tim,

dat ziet er prachtig uit en de vele uren zwoegen zijn nadien snel vergeten als je zo een mooi exemplaar later in de kast kan plaatsen.

Succes.

Lugo

Antw: Tubercle, tubercle en nog eens tubercle

Geplaatst: 09 mei 2016, 16:13
door Frederik
Taai beestje. Hou vol, het resultaat ziet er al erg goed uit.