Pagina 1 van 1

Ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen te koop

Geplaatst: 06 okt 2016, 14:52
door Novspec
Beste Lezer,

ik kocht onlangs een 30-tal ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen, voornamelijk wervels, ribben en chevron delen maar ook een enkel stukje schedel.
Helaas ontbreekt mij vanwege gezondheidsredenen tijd en zin om door deze klus heen te worstelen. Helaas is de investering wel van dien aard dat ik er geld op terug moet krijgen... ze zijn niet bedoeld om bij mij in de vitrine te leggen.

Dus... langs deze weg wil ik eens de interesse peilen in dit soort fossielen en wat jullie er voor over zouden hebben. Ik kan een prijsindicatie geven van de prijzen en foto's posten maar het materiaal is zodanig ongeprepareerd dat je een beetje ervaring nodig hebt om te zien wat het is bovendien liggen de grootste wervels in 10-20 stukken uiteen. Met andere woorden ik wil alleen de moeite doen om dat allemaal te fotograferen en uit te leggen aan mensen die echt serieus interesse hebben en met aceton/PVA of BUTVAR kunnen werken. Als voorbeeld een grote Triceratops wervel.

Ongeveer als volgt:

Drie grote wervels 25-30cm van een Edmontosaurus. 1x 60% compleet, 2x 80-90% compleet... dat is zeer goed. Restauratie is nodig ter versteviging. Dit zijn de duurste stukken. Volledig gerestaureerd zijn die 300 tot 800eu waard.

Een vijftiental medium wervels, veelal richting de staart. Goed compleet 90-95%, geen plakwerk enkel prepareren en verstevigen. Circa 50 tot 250eu. Een tweetal is zeker weten behoorlijk goed.

Los materiaal 5 tot 10 stuks, rib fragmenten, scheldstuk, chevrondelen. feitelijk de zeldzamere stukken maar niet compleet. Voor de liefhebbers die iets bijzonders willen en niet per se showpieces. 50 tot 200eu.

Wie het hele lot wil kopen is ook welkom. Maar bedenk wel dat dit een extreme zeldzaamheid is om zoiets te kopen. De meeste Dino-handelaren geven geen ongeprepareerd materiaal weg waar ze zelf geld aan kunnen verdienen. Denk dan ook nog eens aan de verzendkosten (heel fragiel en zwaar) en de importkosten.

Er zit in elk geval genoeg materiaal in voor een mooie tafel op een beurs van een meter.

Ik luister naar elk voorstel, wil met iedereen praten. Maar voor onzin heb ik geen tijd.

Groetjes


[Bewerkt door Novspec op 06-10-2016 om 13:53 NL]

[Bewerkt door Novspec op 06-10-2016 om 13:53 NL]

[Bewerkt door Novspec op 06-10-2016 om 13:54 NL]

[Bewerkt door Novspec op 06-10-2016 om 13:57 NL]

Antw: Ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen te koop

Geplaatst: 06 okt 2016, 14:58
door Novspec
Afbeelding

Grote Triceratops wervel met goede voor en zijkanten. De wervel is voor 30% compleet, de achterste helft van de wervel is weg geërodeerd. Enkel afstoffen en impregneren.

Antw: Ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen te koop

Geplaatst: 06 okt 2016, 15:23
door FossilDude
Beste Wouter (Novspec),

Ik begrijp dat u hier graag deze fossielen zou willen verkopen. Dat is in principe mogelijk in het forum-onderdeel Vraag&Aanbod.

Toch wil ik u graag even wijzen op de volgende regel uit ons forum-reglement:

6.4 Het organiseren van een publieke bieding / verkoop per opbod is niet toegestaan. Als uitzondering op deze regel gelden veilingen voor goede doelen. Neem alvorens hier aan te beginnen eerst contact op met de beheerders.

Het noemen van vaste prijzen is dus toegestaan, maar maak geen openbare bieding van.

met vriendelijke groet,
namens het beheer,
Johan


Antw: Ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen te koop

Geplaatst: 06 okt 2016, 15:54
door Novspec
Hi,

dat is een misverstand. Er kan geen sprake zijn van biedingen. Het is niet zo dat de fossielen aan de hoogste bieder verkocht worden. Ik wil hier enkel de interesse peilen in verkoop en wat men er eventueel voor wil geven om te zien of het voor mij lonend is om ze ongeprepareerd aan te bieden.

In principe zou je kunnen zeggen dat de prijs, in mijn hoofd vast is en dat ik ze hier niet per se te koop aan biedt. Het is teveel werk alle stukken uitgewerkt hier neer te zetten met vraagprijzen, dat is niet mijn bedoeling.

Excuses voor enige verwarring. Er kan niet worden geboden en ik zoek enkel geïnteresseerden.

Antw: Ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen te koop

Geplaatst: 06 okt 2016, 16:08
door FossilDude
@Wouter,

Ik had al een dergelijk idee. Vandaar dat ik de post liet staan.

Het leek mij echter goed om inderdaad nog even te benadrukken dat het hier dus niet om het bieden op deze stukken gaat.

Misschien is het overigens wil interessant om nog wat meer informatie over deze stukken te geven, bijvoorbeeld betreffende de vindplaatsen.

met vriendelijke groet,
Johan

[Bewerkt door FossilDude op 06-10-2016 om 15:11 NL]

Antw: Ongeprepareerde Edmontosaurus en Triceratops fossielen te koop

Geplaatst: 06 okt 2016, 17:06
door Novspec
Je zou kunnen zeggen dat ik zo ook tegen vergoeding wil laten prepareren ;) .. verkoop ik ze zelf wel. :)

Anyway ze zijn afkomstig uit de Hell Creek formatie, South Dakota USA. Allemaal van dezelfde groeve waar legaal wordt opgegraven trouwens... Feitelijk is dit materiaal afkomstig uit een diepe geul van een rivier of rivierdelta waarin veel bot materiaal samen spoelde. De botten zijn daarom vaak ook wat afgerond of incompleet door dat ze een korte tijd in de stroming mee rolde naar de geul.

Het betreft Edmontosaurus annectens en Triceratops horrides voor zover valt te achterhalen.