Pagina 1 van 1

Middenhands- / voetsbeentje wolf / hond / vos???

Geplaatst: 20 okt 2016, 16:03
door Gidi
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Ik ben al een paar weken met dit botje in de weer. Bij Historyland aan Dick Mol laten zien, die zei dat ik in de richting van een middenhands/voetsbeentje van een wolf/hond/vos moest zoeken. Na veel speuren geen goed vergelijkingsmateriaal kunnen vinden op internet.

Het stuk is enigszins verrold en het proximale? uiteinde mist, maar volgens mij nog wel genoeg kenmerken om tot een determinatie te komen?

Antw: Middenhands- / voetsbeentje wolf / hond / vos???

Geplaatst: 20 okt 2016, 19:17
door Schouwenburg
Het enige dat ik kan zeggen is dat het een metatarsus 2 is. Gebaseerd op de vorm van het bovenste deel. De tekeningen van Pales en Lambert past hij niet bij hond / wolf, maar met de vos komt hij redelijk overeen. Hij is voor vos tamelijk groot. Heb je al vergeleken met bever? Je merkte zelf al op dat hij noga;l verrold is.