Pagina 1 van 1

Sprongbeen van ???

Geplaatst: 06 nov 2016, 21:02
door brandnetel
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Op 06 november 2016 gevonden op het strand van Blankenberge. Na wat zoekwerk en vergelijken met foto's kwam ik uit (ook via info op deze site) op sprongbeen van runder- of hertachtige. Het been is in uitstekende conditie en verloor bijna niets van de details.
Kan iemand mij aan de hand van de bijgevoegde foto's wat meer info verschaffen over leeftijd en eventueel mogelijke soorten?

Antw: Sprongbeen van ???

Geplaatst: 06 nov 2016, 22:06
door Optimo
E meeste Antwoorden Geef je zelf al ,rund of hert achtige.
Dat deze stukken zo mooi bewaard blijven ,komt ook door de compacte vorm .
De rolbeenen kunnen zelfs door individuele verschillen in de soorten anders doen voorkomen.
Charlie gaf al eens aan dat zelf met meerdere rolbeenen de soorten bijna niet of zeer moeilijk te onderscheiden zijn.

Gr

Huug

Antw: Sprongbeen van ???

Geplaatst: 07 nov 2016, 08:20
door andersschinkel
Dit is een mooi exemplaar. Het zou idd reuzenhert, eland, of steppewisent/oerrund kunnen zijn. Toch zie ik hier een kenmerk dat ik op foto's en tekeningen alleen nog maar bij runderachtigen gezien heb - en daar altijd - en nooit bij hertachtigen. Bij de rollers (de punten van verschillende hoogte, op jouw laatste foto's heb je ze onderaan zitten) zie ik steeds dat er in het schuin aflopende stukje van de langere roller naar het kuiltje in het midden een bobbeltje zit, terwijl dezelfde lijn bij hertachtigen vloeiend is. Bij dit exemplaar is dat bobbeltje nog goed te zien. Ik denk daarom dat deze van een runderachtige is.

Groet, Anders

Antw: Sprongbeen van ???

Geplaatst: 09 nov 2016, 08:15
door Lidwientje3
Interessant Anders, ik ga straks thuis meteen kijken bij mijn sprongbeentjes of daar nog iets van te zien is.

Antw: Sprongbeen van ???

Geplaatst: 12 nov 2016, 09:33
door andersschinkel
Inmiddels heb ik ook afbeeldingen gezien (tekening in Pales + Lambert van wisentastragalus en foto in Kleine encyclopedie van het leven in het Pleistoceen) waarvoor het niet opgaat... Jammer, het was een leuk theorietje :-)

Antw: Sprongbeen van ???

Geplaatst: 13 nov 2016, 07:20
door Schouwenburg
Anders, er zijn nog meer publicaties over dit onderwerp. De strijd heb ik al lang opgegeven. Soms, als ze erg slank zijn kan je gokken op hert.

Antw: Sprongbeen van ???

Geplaatst: 13 nov 2016, 07:42
door andersschinkel
Ja, dat gebruikte ik ook een beetje als richtlijn, die lengte-breedte verhouding. Ook de breedte van het grote (bolle) articulatievlak. Maar dat werkt alleen bij weinig afgesleten exemplaren. Soms dus maar leren leven met het niet zeker weten ;-)