Pagina 1 van 1

verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 27 feb 2017, 11:57
door vinnievincie
Afbeelding

Geachte stenen liefhebbers,
Graag zou ik deze ammoniet (geschenk) uit het Wesergebergte ( afkomstig uit de mijnen) door midden laten zagen en polijsten. Zelf geen enkele ervaring met zagen van stenen en ik zou het zonde vinden om alleen gruis over te houden. Zo nieuwsgierig naar de binnenkant. Ik kom uit Naarden maar wil best een stukje rijden om dit samen te doen. Wie wil mij helpen en heeft tijd en ervaring om dit klusje te klaren?

Antw: verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 27 feb 2017, 14:31
door Masterofearth
Zijn er voorbeelden van deze ammonieten die doorgezaagd zijn? Niet alle ammonieten hebben een mooie doorsnede en zijn veel mooier als ze alleen aan de buitenkant geprepareerd zijn.

Ik kan je met het zagen niet helpen daar is de doorsnede van deze ammoniet te groot voor en heb ik het materieel niet voor.

groet,

Pim

Antw: verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 27 feb 2017, 19:27
door sjaak
Dat klopt. Veel ammonieten die ik heb bestaan enkel uit een dunne buitenste laag. Binnenin zit niks.
Je zou eigenlijk met andere (gebroken) vondsten van die vindplaats moeten experimenteren.
Om te zagen zou mijn idee zijn het in een bankschroef te zetten en een slijptol te gebruiken. Maar misschien weet iemand een minder lompe en veiligere methode.

Antw: verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 27 feb 2017, 20:31
door phil
ik heb de indruk dat deze ammoniet mooi geprepareerd kan worden en zo een mooi stuk. het doorzagen kan je beter doen met ammonieten die aan de buitenkant niet mooi zijn

Antw: verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 28 feb 2017, 11:34
door Masterofearth
Doorzagen met een haakse slijper is niet echt een goede optie al helemaal niet als je beide kanten wilt bewaren. Doorzagen kan veel mooier op een diamant zaag watergekoeld, maar niet iedereen heeft die liggen. tot een paar cm in doorsnede kunnen stukken doorgezaagd worden op een diamant tegelzaag (dit is een kleine zaagtafel ook water gekoeld) dat geeft hele mooie resultaten. Grotere handstukken hebben meer gespecialiseerd gereedschap nodig. Ik zou dan langs gaan bij een bedrijf dat gespecialiseerd is in natuursteen slijpen, en vragen of ze het stuk kunnen zagen. Schuren en polijsten kan met de hand en watervast schuurpapier, dit kan met veel geduld echt heel mooi worden. En dit kan iedereen zelf. Er zijn natuurlijk mooiere methodes maar daar is weer specialistisch gereedschap of duurder materiaal voor nodig.

Groet,

Pim






Antw: verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 28 feb 2017, 16:56
door vinnievincie
Dank je wel Pim. Dat van de watergekoelde diamantzaag heb ik vaker gelezen. Ik ga i.i.g. op zoek naar een natuursteen specialist want ik heb deze zaag niet en zij kunnen hele platen zagen. Mocht iemand anders met een diamantzaag het aan durven dan hoor ik het natuurlijk ook graag.

Groet, Vincent

Antw: verzoek voor zagen Ammoniet

Geplaatst: 28 feb 2017, 18:50
door TheRock
Voor het polijsten raad ik aan slijppoeder met een beetje water op een glasplaat te gebruiken. Beginnend met K80 tot het helemaal glad is en dan werkend naar de hogere nummers tot je uiteindelijk over kan gaan op polijstpoeder op leer of vilt. Hoe hoger je korrelnummer hoe langer je doorgaans bezig bent, al zit er bij mij vaak ook veel tijd in de k80 doordat ik met wat ruwere gesteenten begin.