Pagina 1 van 1

kaak met kiezen

Geplaatst: 30 apr 2017, 20:37
door IJstijd
Afbeelding

Afbeelding

vandaag gevonden op het strand tussen Katwijk en Noordwijk. Is dit een fossiel of gewoon overboord gegooid door een scheepskok?

Antw: kaak met kiezen

Geplaatst: 30 apr 2017, 21:54
door Optimo
er zit wel aardig wat sediment op ,dus fossiel kan goed, ook de Romeinse tijds periode kan .
een foto van het kauwvlak geeft meer duidelijkheid.
qua dier als je de kiezen zo bekijkt, smal en lang dan denk ik dat je het bij schaap of geit mag zoeken .
leuke vondst

gr

Huug

[Bewerkt door Optimo op 30-04-2017 om 20:56 NL]

[Bewerkt door Optimo op 30-04-2017 om 22:17 NL]

Antw: kaak met kiezen

Geplaatst: 01 mei 2017, 17:33
door fietslamp
Over het ouderdom durf ik niets te zeggen. Wel is het een stuk van het achterste deel van de kaak van een rund. Dit is te zien aan het zuiltje en het feit dat de kiezen hoogkronig zijn.
Huug ik zie het sediment niet. Waar zit het volgens jou?

Antw: kaak met kiezen

Geplaatst: 01 mei 2017, 17:41
door Optimo
sediment is licht te zien op het bot , op de kiezen is het nog duidelijker.

gr

Huug

Antw: kaak met kiezen

Geplaatst: 01 mei 2017, 19:07
door IJstijd
Afbeelding

dag, dank voor jullie oordeel zover. hierbij nog het kauwvlak. helpt dat nog bij determinatie? en kan ik nog details geven die iets over de datering zeggen?

Antw: kaak met kiezen

Geplaatst: 01 mei 2017, 19:51
door Optimo
dit geeft veel meer duidelijkheid ,en herzie mijn mening schaap!,
is inderdaad runderkaak ,de ouderdom blijft moeilijk ,maar het aanwezige sediment lijkt wel te wijzen naar een ouder stuk .dan recent ( is bv wel honderden jaren oud ),iemand zou het in handen moeten hebben voor een juiste determinatie .

Gr

Huug