vreemde Hoektand van Zandmotor

Laat hier je fossielen determineren. Voorzie duidelijke foto's en vermeld zo mogelijk de grootte, de vindplaats en de ouderdom.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
maarten76
Berichten: 1114
Lid geworden op: 12 sep 2011, 12:43
Contacteer:
vreemde Hoektand van Zandmotor

Bericht door maarten76 » 31 mar 2018, 20:03

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Beste allen,

Men eerste alvast een zalig Pasen!
Maar waar ik echt voor schrijf is het volgende tandje dat ik op 19 maart op de Zandmotor vond. toen ik het opraakte dacht ik aan een afgesleten hoektand van een wat kleiner zoogdier. gezien de wortel ook weer niet te klein. Formaat vos/das dacht ik. Maar thuis bij het vergelijken kwam ik er achter dat deze tand vreemd dun is. Zeker aan de basis. Dat is bij vos, das, bunzing en hond echt anders.

Dus ik dacht wie weet is het een snijtand van een een of ander zoogdier. Maar zowel bij vos, das, bunzing en hond als ree, damhert, schaap, een zwijn kwam ik geen tand tegen die er op leek.

Nu hoop ik dat iemand van jullie een lumineus idee heeft waar het mee te vergelijken. Na grasduinen door de bottenatlas heb ik namelijk geen idee.

Ik hoor het graag,

groet Maarten


maarten76

Als je je ogen open houdt, een beetje kijkt
en er oog voor hebt
dan vind je altijd wel wat. Iets moois of
ergens van, dat maakt
niet uit. http://brilmans.tumblr.com/

 
Gebruikersavatar
andersschinkel
Berichten: 717
Lid geworden op: 24 aug 2014, 17:54
Antw: vreemde Hoektand van Zandmotor

Bericht door andersschinkel » 01 apr 2018, 10:16

Is dolfijnachtige misschien een optie? Daar heb ik zo'n versmalling wel eens gezien. De tand is er alleen te klein voor misschien.



Gebruikersavatar
Dino15
Berichten: 1635
Lid geworden op: 11 dec 2010, 15:30
Locatie: Eindhoven, nederland.
Has thanked: 62 times
Been thanked: 184 times
Antw: vreemde Hoektand van Zandmotor

Bericht door Dino15 » 02 apr 2018, 10:47

Ik denk dat dit de tand is van een dolfijn-achtige.

Nick.


Trying to find a great white for years now,
still no succes.:(


Plaats reactie