Pagina 1 van 1

fossielen uit zandafgraving

Geplaatst: 13 mei 2018, 20:28
door Sighthound
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Hallo allemaal,

Ik ben bij de zandafgraving in de achterhoek geweest en nu hoop ik wat duidelijkheid te krijgen wat precies mijn vondsten zijn en of mijn ideeën kloppen.

foto 1 t/m 4: lijken wel hele kleine eitjes. ze zijn allemaal mooi rond

foto 5: Koraal

foto 6 en 7: zeelelie


Antw: fossielen uit zandafgraving

Geplaatst: 13 mei 2018, 21:26
door Caveman
De onderste twee zijn zeeleliestelen. daarboven een koraal.

verder moeilijk, waarschijnlijk pseudofossiel.

gr. Mart

Antw: fossielen uit zandafgraving

Geplaatst: 14 mei 2018, 15:43
door Sighthound
Bedankt Mart voor de reactie.

De eerste blijft een raadsel. Ik kan hem ook niet zo heel mooi op de foto krijgen. zijn echt lagen kleine bolletjes.

Antw: Antw: fossielen uit zandafgraving

Geplaatst: 14 mei 2018, 16:01
door FossilDude
Sighthound schreef:

De eerste blijft een raadsel. Ik kan hem ook niet zo heel mooi op de foto krijgen. zijn echt lagen kleine bolletjes.
Ja, dit soort stukken zijn vaak lastig te herkennen vanaf de foto. Misschien een goed idee om dit stuk aankomend jaar mee te nemen naar de fossielenbeurs in Ede, om bij de determinatietafel te laten zien? Met het stuk in de hand is de identificatie vaak een stuk makkelijker.

Groet,
Johan


Antw: fossielen uit zandafgraving

Geplaatst: 14 mei 2018, 16:51
door hubertus68
Afbeelding

Hallo Carlijn,

ik veronderstel dat jij niet de kiesel bedoelt die ik op de eerste drie fotos zie, maar dat het om het gedeelte gaat dat ik omcirkeld heb.

Johan heeft gelijk dat dit soort stukken het beste eens live moeten worden bekeken. Vandaar is mijn voorstel een beetje gegokt.
Ik meen echter enkele elementen te zien, die in de langsdoorsnede driehoekig zijn en op (naast) elkaar liggen. Voor mij lijkt het op een stengel van een crinoide (zeelelie). Op de volgende site vind jij een voorbeeld van wat ik bedoel.
http://samnoblemuseum.ou.edu/wp-content ... rinoid.jpg


Beste groeten,
Oliver

Antw: fossielen uit zandafgraving

Geplaatst: 14 mei 2018, 21:24
door Sighthound
bedankt voor al jullie reacties!

Ik had foto's genomen van meerdere kanten van de steen, wellicht maakte dat het wel onduidelijker.

Klopt dat het gaat om het omcirkelde gedeelte. dit loopt door naar de achterkant waar het wat rommeliger uit ziet.

Ik ga het zeker laten bekijken.

Gegroet Carlijn