Pagina 1 van 1

Zandmotor: tand of hoorntje?

Geplaatst: 31 mar 2019, 13:24
door Antoinette:-)
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Gisteren was ik samen met Dino15 op de Zandmotor en heb ik dit fossiel gevonden. Dino15 had ook geen idee wat het zou kunnen zijn. De ribbels doen mij denken aan iets hoorntjesachtig. Maar dan kan ik die opening niet verklaren, die juist weer op iets tandachtigs duidt. De opening is ongeveer 2 a 3 mm diep. Wat denken jullie?

Mijn beste gok is een hoornpit van een geitje.

[Bewerkt door Antoinette:-) op 31-03-2019 om 17:08 NL]

Antw: Zandmotor: tand of hoorntje?

Geplaatst: 31 mar 2019, 19:24
door Hidde
Zeker geen hornpit van een geit.
Het lijkt mij ook richting tand te gaan.
De ribbels spreken het misschien juist wat tegen (je zou ribbels in de lengte richting verwachten meen ik) maar het doet mij heel voorzichtig denken aan een stoottandje van een zeer jonge mammoet. (ik zit niet zo in de mammoeten dus nog niet juichen hoor). Het zou natuurlijk ook een wortel van een grote kies kunnen zijn. Dat verschil kan ik zelf nog niet zo goed maken. Ook weet ik niet hoe bijv juvenile walrus tanden eruit zien. En zo kan ik een hoop mogelijkheden bedenken.

Edit: Ik ga ervan uit dat er nog iemand reageerd die hier definitief iets over kan zeggen.

[Bewerkt door Hidde op 31-03-2019 om 19:00 NL]

Antw: Zandmotor: tand of hoorntje?

Geplaatst: 31 mar 2019, 20:53
door sjaak
Interessant stukje. Het lijkt mij een stuk tand gelet op de structuur bij de opening. De ribbelstructuur is vreemd. Ik zou eerder aan een wortelpunt van een mammoetkies denken maar iets interessanters zou ook kunnen zoals Hidde al aangeeft. Wacht even de andere reacties af en laat het anders determineren op een determinatiedag van bv de WPZ of in het Natuurhistorisch museum in Rotterdam.

Antw: Zandmotor: tand of hoorntje?

Geplaatst: 01 apr 2019, 09:06
door Antoinette:-)
Bedankt voor de reacties. Deze gaat dus mee naar een determinatiedag!

Re: Zandmotor: tand of hoorntje?

Geplaatst: 02 apr 2021, 16:07
door Antoinette:-)
Hansjorg heeft het gedetermineerd: zuiltje van een mammoet kies.
Weer een bordje "onbekend" minder :-)

Re: Zandmotor: tand of hoorntje?

Geplaatst: 02 apr 2021, 16:29
door sjaak
Yep, ik zie het. Dank voor het melden.