Pagina 1 van 2

Raadsel

Geplaatst: 01 feb 2007, 15:50
door Arnold
Afbeelding

Al in 1995 vond ik bij het Zuidfranse dorpje La Motte Chalancon dit fossiel. Tot op heden heb ik nog geen idee wat het kan zijn. De afdruk is vrij vlak en nog op de onderzijde nog op zijkant van de steen, die overigens niet dikker is dan 1 cm, is iets te zien. De afmetingen van het fossiel, als het dat al is, zijn 1 x 4,5 cm.
Wie helpt me uit de droom?

Antw: Raadsel

Geplaatst: 01 feb 2007, 15:56
door fossielengek
Hoi,
Ik moetst meteen denken aan een rug van een ammoniet. Ik weet het niet zeker, het is wachten op de echte kenners.

groetjes Jasper

Antw: Raadsel

Geplaatst: 01 feb 2007, 16:01
door Oursin belge
Ik ben absolute niet zeker maar ... dat lijkt een beetje aan een \"bilobite\" (= \"cruziana\")

Antw: Raadsel

Geplaatst: 01 feb 2007, 17:04
door The Stone
Mijn best guess:
Kruipspoor zee-egel!

Antw: Raadsel

Geplaatst: 02 feb 2007, 15:14
door webmaster
Ik ben er vrij zeker van dat het een ammoniet is. Dat wil zeggen de rug van de ammoniet. Het komt vaker voor dat ammonieten die afgezet zijn in zachte kalkmodder vlak na het vormen van de afzetting al worden platgedrukt door beweging van de modder. In dit geval heeft de samendrukking plaatsgevonden vaaf de zijkant van de ammoniet. Daarom ziet het eruit als een plat soort spoor.

Antw: Raadsel

Geplaatst: 02 feb 2007, 16:22
door pearl
Zou het een spoor kunnen zijn van een ammoniet? Dwz dat de ammoniet de grond heeft geraakt en dat die afdruk is gefossiliseerd. :)
gr
pearl

Antw: Raadsel

Geplaatst: 02 feb 2007, 16:53
door Ceraurus
Dat laatste betwijfel ik omdat dat zou betekenen dat de ammoniet over de bodem gerold zou zijn. Bij een sleepspoor zou je parallelle lijnen zien,
Hoe oud is het? Zit het \'spoor\' er plat op zit er een bolling in?

Het doet mij inderdaad ook denken aan loopsporen van trilobiet, cruziana.

<:{{{{{>

Antw: Antw: Raadsel

Geplaatst: 02 feb 2007, 17:21
door pearl
ceraurus schreef:
Het doet mij inderdaad ook denken aan loopsporen van trilobiet, cruziana.

<:{{{{{>
Je hebt ws gelijk :), kijk ook eens hier http://www.trilobites.info/trace.htm
gr
pearl

Antw: Raadsel

Geplaatst: 02 feb 2007, 18:00
door Frederik
Ik vind de hypothese van the stone wel interessant, kan je ons daar iets meer over vertellen? Heb je foto\'s?

Antw: Raadsel

Geplaatst: 02 feb 2007, 21:59
door Fossielenzoeker
Ik vind het patroon te regelmatig voor een loopspoor. Wat zijn die kleine bruine dunne lijntjes op het patroon? Kunnen dit wormsporen zijn? Zoja, dan is het waarschijnlijk organisch materiaal geweest waarin gevreten is. Vanuit deze optiek denk ik dus aan een Ammoniet.

@Ceraurus
Ik heb ooit afdrukken gezien van Ammonieten die rechtstandig de zeebodem hebben geraakt. En waarom ook niet. We kennen tenslotte de leefwijze van een Ammoniet.