Pagina 1 van 1

Carcharias vorax?

Geplaatst: 28 mar 2021, 20:56
door Max pijpelink
Beste,
Ik vond gisteren dit tandje op de camping n zandpaadje op een camping recht voor m’n tent! Vorig jaar de hele tijd overheen gelopen maar gelukkig nu opgeraapt. Het is m’n compleetste tand die ik zelf gevonden heb ondanks dat de wortel zwaar beschadigd is.

Nu is m’n vraag of deze nog gedetermineerd kan worden aangezien er nog 2 gerolde bijspitsen opzitten en een soort voedingsgroef aan de achterkant zit. Een kennis van me heeft al een poging gewaagd naar carcharias vorax.

Ik heb op hetzelfde paadje ook al vrij complete scaphella lamberti, m’n eerste roggetandje, een haaientand fragment en wat botfragmentjes gevonden.

Re: Carcharias vorax?

Geplaatst: 29 mar 2021, 11:13
door Dino15
Laten we het maar houden op een lid van de odontaspididae, soort of zelfs genus daar is hij te beschadigt voor en durf ik ook geen determinatie voor te geven.

Mvg.

Nick.

Re: Carcharias vorax?

Geplaatst: 29 mar 2021, 13:30
door Max pijpelink
is dat voedingsgroefje aan de achterkant ook niet kenmerkend voor een genus of aantal genussen? bedankt voor je antwoord.

Re: Carcharias vorax?

Geplaatst: 29 mar 2021, 16:58
door Dino15
De voedingsgroeve is kenmerkend voor de meeste odontaspididae, dus daar heb je weinig aan voor de determinatie.

Mvg.

Nick.

Re: Carcharias vorax?

Geplaatst: 29 mar 2021, 19:06
door Max pijpelink
Dino15 schreef: 29 mar 2021, 16:58 De voedingsgroeve is kenmerkend voor de meeste odontaspididae, dus daar heb je weinig aan voor de determinatie.

Mvg.

Nick.
Ok hartstikke bedankt.