Pagina 1 van 1

Afdruk planten stengel?

Geplaatst: 26 mei 2021, 16:57
door Jasper Mutsaerts
Hallo iedereen

Ik ben Jasper en had hier vroeger al een account maar dacht even een nieuwe op te starten na de vondst van dit stukje gesteente.
Tijdens mijn wandeltocht in de Belgische Ardennen ben ik dit stuk gesteente tegen gekomen. Omdat ik het niet ben verleerd van veel naar de grond te kijken viel me de rare vorm op en wanneer ik het van dichterbij bekeek zag ik meteen het patroon.

Het lijken me 3 verschillende stengels van dezelfde soort plant. De grootte van de rechthoekjes in het patroon verschillen hier en daar. De grootste die ik kon vinden zijn 5mm (lengte) op 1mm (breedte). De onderkant van het gesteente lijkt een modderlaag te hebben maar deze is er niet af te krijgen met water of een tandenborstel. Het gesteente zelf is zoals op de foto niet wit maar eerder een crème witte kleur en bevat meerdere stenen en iets wat op een schelp lijkt (Zie onderkant). Ook denk ik op de 3rde foto enkele waterpokken te zien dus misschien is het een waterplant?

Gevonden ten Oosten van Eupen. Een wandelroute die start naast de Langesthal weg en dan bergop gaat naar het Noordoosten richting de Vesderstuwdam.

Ik ben zelf eerst opzoek gegaan maar kon niet echt iets vinden maar misschien kunnen enkelen van jullie er iets meer over zeggen?
Als er meer foto's nodig zijn laat het dan maar weten! :D

Alvast Bedankt!
Jasper M.

Re: Afdruk planten stengel?

Geplaatst: 27 mei 2021, 10:45
door Smaug
Het lijkt wel een soort vlechtwerk... Ik lijk ook bellen te zien in het gesteente. Mogelijk kunstmatig. Meer meningen welkom ;)

Re: Afdruk planten stengel?

Geplaatst: 27 mei 2021, 13:49
door hubertus68
Beste Jasper,

mijn eerste indruk is ook, dat dit iets kunstmatigs is.
Er zit een vreemde filter op de foto's, daarom kan ik de structuur niet
goed beoordelen. Heb je de "ruwe" foto's nog?

Beste groeten,
Oliver

Re: Afdruk planten stengel?

Geplaatst: 27 mei 2021, 23:03
door Jasper Mutsaerts
Smaug schreef: 27 mei 2021, 10:45 Het lijkt wel een soort vlechtwerk... Ik lijk ook bellen te zien in het gesteente. Mogelijk kunstmatig. Meer meningen welkom ;)
Dankje voor je antwoord! Ik zelf zie er niet meteen vlechtwerk in maar dacht zelf aan zo van die plastic buisjes die ze op een werf gebruiken.

Re: Afdruk planten stengel?

Geplaatst: 27 mei 2021, 23:06
door Jasper Mutsaerts
hubertus68 schreef: 27 mei 2021, 13:49 Beste Jasper,

mijn eerste indruk is ook, dat dit iets kunstmatigs is.
Er zit een vreemde filter op de foto's, daarom kan ik de structuur niet
goed beoordelen. Heb je de "ruwe" foto's nog?

Beste groeten,
Oliver
Ja mijn smartphone heeft automatisch een filter er op gebruikt, ik zal komende dagen met wat goed weer proberen om duidelijkere foto's te maken.

Maar heb zo een gevoel dat dit eerder iets is dat men zelf in zijn handen moet kunnen nemen om echt goed te bekijken, dat is natuurlijk nog altijd beter dan enkel foto's :D .

maar alvast bedankt voor de reactie!