Pagina 1 van 1

Steen met strepen richting het midden

Geplaatst: 08 aug 2021, 11:19
door perfectjumpz
Hallo allemaal,

Vorig jaar op 10 augustus 2020 heb ik dit witte steentje gevonden als zwerfsteentje. Ik ben zelf nog nooit zo'n steentje tegen gekomen. Je ziet dat er allemaal strepen lopen die naar het midden toegaan. Het steentje is ongeveer 2 centimeter. Ik ben er nog niet helemaal uit of het hier gaat om een fossiel of toch iets geologisch. Ik valt mij wel op dat de strepen allemaal richting het midden gaan. Door de strepen zat ik ook al richting een fragment van een ammoniet te denken.

Ik hoop dat iemand hier iets in herkend.
Bovenkant
Bovenkant
Zijkant
Zijkant
Achterkant
Achterkant
Alvast bedankt!

Met vriendelijke groet,
Jelle

Re: Steen met strepen richting het midden

Geplaatst: 08 aug 2021, 12:42
door nifrec
Het doet mij eerder aan een koraaltje (waarvan de buitenste wanden weggesleten zijn) denken dan aan een ammoniet.
Hier wat vergelijkings materiaal uit het determinatiesysteem (andere soorten waarschijnlijk, maar het idee komt denkt ik overeen):
https://www.paleontica.org/id_system/fo ... k=311-0002
https://www.paleontica.org/id_system/fo ... =6000-0063
https://www.paleontica.org/id_system/fo ... ek=47-0780

Re: Steen met strepen richting het midden

Geplaatst: 08 aug 2021, 17:46
door Spongebob
Spons, waarvan de kanalen zijn opgevuld met kiezel en daarna door de grotere dichtheid dan het eveneens verkiezelde sponsskelet geprononceerd zijn uitverweerd.

Re: Steen met strepen richting het midden

Geplaatst: 10 aug 2021, 21:50
door perfectjumpz
Bedankt voor jullie reacties! Dus toch een sponsfragment. Ik ga eens verder zoeken in de sponzen of ik wellicht iets vergelijkbaars kan vinden (mits mogelijk). Toch leuk zulke raadsels. :D

Re: Steen met strepen richting het midden

Geplaatst: 10 aug 2021, 22:00
door Spongebob
Hier een ander voorbeeld.