Pagina 1 van 1

Fossiel botdeel

Geplaatst: 24 aug 2021, 10:03
door RubenW
Beste,

mijn zoon Ruben van 6 heeft op het strand in Domburg behalve hele mooie schelpen ook een fossiel botdeel gevonden. Zelf denk ik aan de mediale of laterale epicondyl van de humerus van een Mammoet maar ik ben totale leek en ben dan ook benieuwd of mijn vermoeden juist is. Zie de bijlage.

Groeten,

Erik

Re: Fossiel botdeel

Geplaatst: 24 aug 2021, 21:44
door sjaak
Ik moest even opzoeken wat een laterale epicondyl is. Ik neem aan dat je - zoals ik dat omschrijf - de distale gewrichten bedoelt. Ik snap waarom je dat denkt. Ik zie dat het ook groot is. Toch zie ik geen match. Het lijkt mij niet groot genoeg en op foto 1 zie je een holte die daar volgens mij niet bij past. Die doet wervelachtig aan maar dat kan ik dan weer niet plaatsen met de laatste foto. Het bot oogt wel fossiel. Ik hoop dat iemand anders je verder kan helpen.

Re: Fossiel botdeel

Geplaatst: 25 aug 2021, 00:32
door RubenW
Bij mensen heet dat de olecranon fossa (ik ben arts). Ik ben vooral benieuwd welk dier het kan zijn. Dat het het distale deel van de humerus is ben ik wel vrij zeker van. Goed om te weten dat het wel fossiel oogt, bedankt daarvoor.

Groet, Erik

Re: Fossiel botdeel

Geplaatst: 25 aug 2021, 20:52
door Vilmar
Er ontbreekt veel aan, maar ik denk ook aan distale epiphyse humerus. De laatste foto laat iets van de verhoudingen van de twee verschillende articulatievlakken zien en die doen me aan hert denken, maar pin me er niet op vast.