Pagina 1 van 1

Courcelles ammonieten

Geplaatst: 12 nov 2023, 16:07
door Rune_h
Hallo!

Ik heb drie ammonieten uit Courcelles, Troyes Frankrijk, ik had hier wat vragen bij. Namelijk wat zijn de soorten, ik heb voor de kleinste een hoplites, maar welke subgenus? De platte en slechts bewaarde is volgens mij Hoplites Dentalus en de grootste 15cm hebben ze mij verteld dat het een Hoplites Benetianus zou zijn, klopppen deze volgens jullie? Ook vroeg ik me af in welk mineraal ze bewaard zijn gebleven.

Groetjes,
Rune

Re: Courcelles ammonieten

Geplaatst: 21 nov 2023, 15:02
door kalootklooier
Hoi,

Ik denk inderdaad H. dentatus en H. benetianus. Daarbij is dentatus en benetianus de soort. Hoplites het geslacht. De soortnaam is met kleine letter. De geslachtsnaam met een hoofdletter.

De 1e benetianus ziet er goed uit! Mooie ammoniet. De 2e en 3e zijn helaas wat minder goed geprepareerd met roterend gereedschap. De bewaring is in de originele schaal en de grijze matrix bestaat uit de Gault -klei. De dentatus is voor een deel (het zwarte) bewaard in fosfaat.

Groeten Walter

Re: Courcelles ammonieten

Geplaatst: 06 dec 2023, 15:05
door phil
naar mijn mening 3 x D benetianus, bij D dentatus is de sulcus breder