Pagina 1 van 1

Ammoniet polijsten

Geplaatst: 26 apr 2024, 23:49
door Fossil2
Hallo Allemaal,

Vandaag heb ik deze ammoniet binnen gekregen (zie eerste foto) vermoedelijk uit Madagaskar wat de verkoper aangaf in zijn omschrijving.

Nu zou ik deze graag willen bewerken zoals op de tweede foto te zien is. Er zit zoals je kunt zien een lichte glans op en de kleur is ook wat witter, ik weet dus niet of dit de originele matrix is of dat ze iets hebben toegevoegd hieraan ? De omschrijving geeft aan dat het om een gepolijste ammoniet gaat. Weet iemand wat wellicht de juiste behandel methode hiervoor is m.b.t het licht polijsten ? Groet Bjorn

Afbeelding

Afbeelding

Re: Ammoniet polijsten

Geplaatst: 29 apr 2024, 22:03
door pachy-pleuro-whatnot-odon
IS dat niet gewoon een kwestie van een andere vorm van conservering?

Re: Ammoniet polijsten

Geplaatst: 30 apr 2024, 08:51
door Jelte.
PachyWhatnotOdon schreef: 29 apr 2024, 22:03 IS dat niet gewoon een kwestie van een andere vorm van conservering?
Ik ben het met u eens

Re: Ammoniet polijsten

Geplaatst: 01 mei 2024, 06:25
door Fossil2
PachyWhatnotOdon schreef: 29 apr 2024, 22:03 IS dat niet gewoon een kwestie van een andere vorm van conservering?
Bedankt voor u reactie, weet u zo met welk middel je dit het beste kunt doen ?

Re: Ammoniet polijsten

Geplaatst: 01 mei 2024, 07:03
door Jelte.
Aan De conservering kunt u niets veranderen u kunt hem wel polijsten

Gr Jelte

Re: Ammoniet polijsten

Geplaatst: 03 mei 2024, 14:06
door sjaak
Ik denk ook dat het verschil meer wordt verklaard door conservering en belichting op de foto dan polijsten. Het lijkt mij knap lastig om zo'n ammoniet te polijsten zonder dat die vlak wordt.

Re: Ammoniet polijsten

Geplaatst: 05 mei 2024, 21:02
door Felicia Carina
Hallo Bjorn

Je bedoelt misschien dat je wat meer glans wil toevoegen aan je fossiel zoals het voorbeeld? Dan zou ik gewoon met een boenmiddel en een zachte doek het wat glans geven. Of is dat verboden voor fossielen?
Er is ook nog een middeltje, STH 100, iets wat ook in de steenidustrie gebruikt wordt om steen te polieren. Dat breng je met een kwastje aan op de delen waarvan je wil dat ze wat glanzen.
Als je polijsten zegt dan denk ik al aan een actie met een machine. Maar ik zou niet weten wat te beginnen polijsten, het klinkt zo alsof er dan een laagje van af gaat.
Ik weet niet of dit meer een antwoord op je vraag is.

Groetjes,
Felicia