Pagina 1 van 1
Wat zijn dit voor dingen
Geplaatst: 13 jul 2024, 16:56
door scherven
Ik heb al een hele tijd wat voorwerpen in mijn bezit waar ik de naam niet weet. Nu zag ik op forum een stukje waar in vermeld werd dat het om bruinvis fragmenten zou gaan . Ik kan stukje niet meer vinden wie dat schreef. De voorwerpjes zijn afkomstig uit een grondboring in Lochem(Achterhoek) 2011, en komen van een diepte van ca. 50 meter en stammen uit het Plioceen . Is het mogelijk dat het hier dolfijn betreft? Groet, Ben-Scherven
Re: Wat zijn dit voor dingen
Geplaatst: 13 jul 2024, 20:08
door Jelte.
Dit zijn stenen
Re: Wat zijn dit voor dingen
Geplaatst: 13 jul 2024, 22:27
door sjaak
Limoniet. Je vindt deze heel veel bij de Maasvlakte. Soms zitten er fossielen in.
Re: Wat zijn dit voor dingen
Geplaatst: 16 jul 2024, 17:10
door scherven
Hallo, reactie op Wat zijn dit voor dingen. Ik maakte even wat foto,s, van de dingen. De antwoorden vond ik wat vreemd. de foto,s zijn de onder zijde,s van ze. Het lijkt mij wel bot materiaal en geen Limoniet of stenen wel kort door de bocht. Er zitten wel vlakjes aan.
Re: Wat zijn dit voor dingen
Geplaatst: 16 jul 2024, 22:05
door sjaak
Dit is voor mij duidelijk limoniet of ijzeroer of klei ijzersteen of hoe je het ook wil noemen. Vooral die 2e foto in de eerste serie, met die groeven, is heel typerend.